Reklama

Natalia Dzieciom. Charytatywny koncert w teatrze

Opublikowano:
Autor:

Natalia Dzieciom. Charytatywny koncert w teatrze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątkowy wieczór w płockim teatrze odbędzie się już po raz piąty koncert „Natalia Dzieciom”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Hospicjum Płockiego. Ale można pomóc także w inny sposób.

W piątkowy wieczór w płockim teatrze odbędzie się już po raz piąty koncert „Natalia Dzieciom”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Hospicjum Płockiego. Ale można pomóc także w inny sposób.

Koncert rozpocznie się 13 grudnia o godz. 19. Wystąpią tenorzy: Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski oraz Mariusz Ruta. Głównym sponsorem tej imprezy charytatywnej jest PKN Orlen, patronat honorowy sprawuje prezydent Płocka.

Wszystko zaczęło się cztery lata temu. Wiosną 2015 r. okazało się, że 15-letnia Natalka Różalska cierpi na glejaka mózgu. Niestety, dziewczynka zmarła po trzech tygodniach od zdiagnozowania choroby. To był szok dla rodziny, znajomych i wielu innych osób. Natalia była zawsze pełna energii, kochała muzykę, taniec i śpiew, należała do płockiego zespołu "Wisła". 

- Gdy Natalka odeszła z tego świata pomyślałem, że muszę zachować pamięć o niej i koniecznie zorganizować koncert Zespołu Pieśni i Tańca Wisła w Gimnazjum nr 5. Tam, gdzie moja siostrzenica wzrastała artystycznie - mówi Marek Wiśniewski, płocczanin, wujek Natalii. 

Udało się, a w kolejnym roku - dzięki współpracy z dyrektorem Teatru Dramatycznego - koncert charytatywny odbył się już własnie na deskach teatru. I tak jest co roku, a dochód trafia na wsparcie podopiecznych, głównie dzieci i młodzieży, z Hospicjum Płockiego pod wez. św. Urszuli Ledóchowskiej. 

- Zapraszam na koncert. Pomoc dla takich placówek jak hospicja jest niezwykle ważna. Liczy się wsparcie zarówno duchowe, jak i materialne - podkreśla Marek Wiśniewski. - Człowiek spędzający tam ostatnie chwile powinien odchodzić z tego świata w godny sposób. Warto wspierać też domowe hospicjum, opiekujące się dziećmi chorymi na nowotwory.

Zapraszamy na koncert. Ale pomóc, można też przekazać już w najbliższym czasie 1 proc. podatku właśnie na rzecz płockiego hospicjum.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE