Reklama

Nasza panda to kawaler na wydaniu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nasza panda to kawaler na wydaniu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozkoszny maluch o białych uszkach liczy sobie na razie 2,5 miesiąca i właśnie przeszedł kilka niezbędnych zabiegów hodowlano-weterynaryjnych. Okazało się, że Tumka i Plocia, czyli jego starsze siostry, które wyjechały jakiś czas temu z Płocka, mają brata.

Rozkoszny maluch o białych uszkach liczy sobie na razie 2,5 miesiąca i właśnie przeszedł kilka niezbędnych zabiegów hodowlano-weterynaryjnych. Okazało się, że Tumka i Plocia, czyli jego starsze siostry, które wyjechały jakiś czas temu z Płocka, mają brata.

Pracownicy zoo pochwalili się wczoraj na Facebooku, jaka mamy śliczną małą pandę w ogrodzie na przychówku. Najpierw wszczepiono jej chip, który jest odpowiednikiem numeru PESEL. Jak tłumaczą, to taki niepowtarzalny numer, który wpisuje się do kartoteki i księgi rodowodowej, aby móc zidentyfikować z pomocą elektronicznego odczytu dane zwierzę bez względu na aktualne miejsce jego przebywania.

Naszej, wciąż jeszcze bezimiennej, pandzie, podano również środek odrobaczający i dokonano określenia płci. Tuż po tym, jak okazało się, że mamy do czynienia z samcem, przeprowadzający zabiegi lekarz weterynarii zważył malucha. Ten mężnie poddal się wszystkim zabiegom, ale zbyt ciężki się nie okazał. Na razie panda waży 600 gramów (w czasem osiągnie wagę od 3 do 6 kilogramów).

Dwie poprzednie pandy, decyzją koordynatora gatunku powędrowały, daleko poza Polskę, aż do Belfastu w Irlandii Północnej oraz do Herberstein w Austrii. Niestety, jak informują w płockim zoo, identyczny los czeka także ich maleńkiego brata. Również w jego przypadku o wyborze ogrodu zoologicznego zadecyduje międzynarodowy koordynator tego gatunku.

Zwierzęta, zwane także ognistymi lisami lub pandami czerwonymi z racji swojego rdzawego futra, zainspirowały twórców przeglądarki Firefox do stworzenia charakterystycznego loga. Małą pandę objęto Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych.

Czytaj też:

Fot. ZOO Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE