Reklama

Narzeczona jest. Kiedy pojawią się dzieci?

Opublikowano:
Autor:

Narzeczona jest. Kiedy pojawią się dzieci? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do płockiego ZOO przybyła samica głuszca. Dołączyła do samotnego dotychczas samca. Czy młode pojawią się już wiosną?

Do płockiego ZOO przybyła samica głuszca. Dołączyła do samotnego dotychczas samca. Czy młode pojawią się już wiosną?

Pani głuszec, która dotarła do ogrodu zoologicznego w Płocku, jeszcze niedawno mieszkała w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Dzięki temu samiec głuszca, mieszkający w Płocku samotnie, zyskał nowe towarzystwo, które bardzo go ucieszyło. Zakomunikował to bardzo widowiskowym tokowaniem.

– Wprawdzie nie jest to jeszcze typowy rytuał godowy, niemniej ptaka często można już spotkać w pozie charakterystycznej dla tego okresu – powiedziała Magdalena Kowalkowska odpowiedzialna w płockim ZOO za kontakty z mediami. – Mamy nadzieję, że wiosną, gdy przypadają toki głuszców, nasza para dochowa się potomstwa, a my przyczynimy się do ratowania tych pięknych ptaków.


Coraz rzadziej spotykane w polskich lasach głuszce zaliczane są do gatunków skrajnie zagrożonych wyginięciem. Nic więc dziwnego, że dla ZOO w Płocku, które do tego typu zwierząt przywiązuje szczególną uwagę, hodowla głuszców stanowi priorytet.

Fot. Archiwum ZOO Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE