Reklama

Najzdolniejsi. Nagrodzono 140 uczniów

Opublikowano:
Autor:

Najzdolniejsi. Nagrodzono 140 uczniów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen przekazał stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Płocka i powiatu płockiego. Finansowe wsparcie otrzymało 140 asów z gimnazjów i szkół średnich.

Orlen przekazał stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Płocka i powiatu płockiego. Finansowe wsparcie otrzymało 140 asów z gimnazjów i szkół średnich.

Uczniowie - najzdolniejsi, ale i najaktywniejsi, odebrali w teatrze akty stypendialne w ramach programu „Mam pasję powyżej średniej” Fundacji Orlen Dar Serca. Stypendiami w wysokości  200 złotych miesięcznie dla gimnazjalistów i 300 zł dl a uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono tych, którzy w poprzednim roku szkolnym uzyskali średnią ocen powyżej 4,3 (taki był wymóg, ale wśród zgłoszonych kandydatur przeważały średnie 5,0) i odznaczyli się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi, sportowymi lub naukowymi.

Wśród nich - jak podaje koncern - są m.in. brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Kickboxingu, brązowy medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu, czterokrotna Mistrzyni Ploski w Pływaniu, laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, laureaci Międzynarodowego Konkursu Chóralnego czy też uczestniczki Mistrzostw Europy Cheerleaders. Dla młodzieży zagrał zespół Chemia, który zagrał przeboje ze swojej najnowszej płyty „Let me”.

- Chcemy wspierać pracowitych, utalentowanych i wrażliwych ludzi -  chwali Krystian Pater, członek zarządu ds. produkcji Orlenu. - Takich, którzy poważnie podchodzą do nauki i wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Takich, którym nie straszne są wyczerpujące treningi i nie poddają się przy pierwszej porażce. Takich, którzy nie przechodzą obojętnie wobec ludzkiej krzywdy i w wolnym czasie angażują się w życie swojej szkoły, wolontariat czy harcerstwo. Cieszę się, że to właśnie Was możemy uznać za pokolenie przyszłości, które będzie rozwijać i sławić naszą gospodarkę dzięki swojej postawie.

To już siódma edycja programu stypendialnego. W ciągu dotychczasowych siedmiu edycji koncern przekazał ponad 2,5 mln zł dla ponad 1000 uczniów.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE