Reklama

Najważniejsze sprzęty wyposażenia firmy

Opublikowano:
Autor:

Najważniejsze sprzęty wyposażenia firmy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobre, niezakłócone działanie firmy to wiele różnych czynników, wśród których najważniejsze są zdecydowanie te ludzkie. Nie da się bowiem funkcjonować bez innych ludzi: pracowników, współpracowników czy partnerów biznesowych. Istotne są jednak też te, które wydają się oczywiste, czyli sprzęty jak komputery, urządzenia wielofunkcyjne czy drukarki. Sprawdźmy wszystkie najważniejsze!

Dobre, niezakłócone działanie firmy to wiele różnych czynników, wśród których najważniejsze są zdecydowanie te ludzkie. Nie da się bowiem funkcjonować bez innych ludzi: pracowników, współpracowników czy partnerów biznesowych. Istotne są jednak też te, które wydają się oczywiste, czyli sprzęty jak komputery, urządzenia wielofunkcyjne czy drukarki. Sprawdźmy wszystkie najważniejsze!

Nim kupimy sprzęt - ważne rady

Odpowiednie urządzenia powinny nam służyć nie tylko dobrze, aby nasza praca była efektywna i wydajna, ale również długo, co oznacza, że powinniśmy wybierać solidne modele. Nie patrzeć tylko na cenę, kupując najtańsze produkty, bo często to prowadzi do tego, że po pewnym czasie znów musimy rozglądać się za potrzebnym sprzętem. Z drugiej strony, nie warto zastawiać całego biura dodatkowymi, a niekoniecznie przydatnymi urządzeniami. Wybierajmy więc tylko to, co niezbędne, dzięki czemu łatwiej nam będzie utrzymać porządek w miejscu pracy, co jednocześnie przełoży się na większą przyjemność z wykonywanych zadań.

Sprzęt do biura - o czym pamiętać?

Istnieją różne firmy działające w wielu branżach, więc podana przez nas lista sprzętu nie jest kompletna, pasuje jednak do większości sytuacji. Przede wszystkim w każdym biurze, niezależnie od profilu działalności, muszą znaleźć się komputery, a to, jak będą wydajne, zależy już od tego, czym zajmuje się nasza firma. Wiadomo bowiem, że grafik potrzebuje mocniejszego sprzętu niż na przykład organizacja zajmująca się pozyskiwaniem funduszy unijnych.

To samo powiemy o drukarce, która też - mimo tak powszechnej dzisiaj cyfryzacji - przydaje się praktycznie zawsze, czasem jednak będzie to prosty, nieskomplikowany model, ale niewykluczone, że będziemy musieli zainwestować w zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne. Poza tym skaner, który zastąpił kserokopiarkę i telefon firmowy niezbędny do kontaktów z klientami i partnerami biznesowymi.

 

Jaki komputer wybrać?

Powiedzmy sobie szczerze, że najważniejszym sprzętem jest komputer, więc nim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy przeanalizować to, co jest oferowane. Pamiętajmy bowiem, że to od niego w głównej mierze zależy, jak będzie przebiegać nasza praca - czy będzie komfortowa, szybka i efektywna, czy raczej najeżona problemami i awariami. Z tego względu sprawdźmy najważniejsze parametry, a głównym z nich jest procesor. Do prac biurowych wystarczy jednostka dwurdzeniowa, lecz do bardziej zaawansowanych zadań lepiej zainwestować w cztery rdzenie. Ważny jest również dysk twardy, bo wykorzystywany do pracy z dokumentami tekstowymi może mieć małą wielkość - o pojemności do 250 GB. W innych sytuacjach warto pomyśleć o pojemności 500 GB lub 1 TB.

Inne istotne to karta graficzna (zintegrowana do prostych działań, odrębna do profesjonalnych), pamięć RAM (minimum to 2 lub 4 GB, ale lepiej postawić na 8 GB), oferowane złącza i łączność bezprzewodowa (obowiązkowo powinny się znaleźć najnowsze standardy portów - USB 3.0 i USB typu C).

Tak to się przedstawia w większości sytuacji, ale oczywiście planując zakup sprzętu, musimy dobrać go pod kątem naszych potrzeb, ażeby zawsze dobrze służył.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE