Reklama

Najpiękniejszy ogród wybrany. Laureaci odebrali nagrody

Opublikowano:
Autor:

Najpiękniejszy ogród wybrany. Laureaci odebrali nagrody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pięknym, zadbanym ogrodzie każdy może znaleźć chwilę wytchnienia i wyciszenia od pędzącej rzeczywistości. Wymaga to wiele pracy, ale efekty mogą być olśniewające. W konkursie organizowanym przez Leroy Merlin i Portalu Płock "Pokaż nam swój ogród" właściciele takich właśnie miejsc zostali nagrodzeni za swoją ciężką pracę.

W pięknym, zadbanym ogrodzie każdy może znaleźć chwilę wytchnienia i wyciszenia od pędzącej rzeczywistości. Wymaga to wiele pracy, ale efekty mogą być olśniewające. W konkursie organizowanym przez Leroy Merlin i Portalu Płock "Pokaż nam swój ogród" właściciele takich właśnie miejsc zostali nagrodzeni za swoją ciężką pracę. 

Konkurs "Pokaż nam swój ogród" trwał całe wakacje i został podzielony na dwa etapy. W pierwszym należało przysłać zdjęcie ogrodu. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt fotografii, a komisja konkursowa wybrała sześć najbardziej przekonujących, które obejrzała osobiście w celu weryfikacji. 

- Widzieliśmy, że tych ogródków nie projektowali profesjonaliści. To były ogrody z sercem - mówi Marzena Krupa, kierownik działu "ogród" w płockim Leroy Merlin. - Weryfikacja odbyła się na miejscu. Każdy opowiedział na miejscu jak urządzał swój ogród. Każdy z nagrodzonych jest niewątpliwie pasjonatem, robią to z sercem. To nie była praca w ciągu jednego sezonu, a konsekwentne realizowanie wizji przez kilka lat. 

Komisja odwiedzała ogrody w sierpniu i jak przyznaje Krupa, wydanie werdyktu nie było łatwe. Przy ocenianiu oprócz samodzielności były brane pod uwagę także rodzaje nasadzeń i ich różnorodność, a także odpowiednie umiejscawianie roślin. W konkursie przewidziano trzy nagrody.

 - Naprawdę mieliśmy dylemat, komu przyznać pierwsze, komu drugie i trzecie miejsce - przyznaje Krupa.

W poniedziałek 2 września w siedzibie Leroy Merlin najlepsi zostali nagrodzeni. Zwyciężyła pani Urszula Synakowska z Cekanowa, która w swoim małym zielonym poletku naliczyła około 200 odmian roślin! Za najpiękniejszy ogród w Płocku i okolicach otrzymała symboliczny czek 1500 złotych do wykorzystania w Leroy Merlin Płock. 

- Inspiracją do wysłania zgłoszenia w konkursie był kolega, który kilka dni wcześniej powiedział, że czuł się na mojej działce "jak w niebiańskim ogrodzie" - uśmiechała się wyraźnie wzruszona pani Urszula. - Utrzymanie takiego ogrodu kosztuje bardzo dużo pracy, ale ja to uwielbiam. Dużo czytam, szukam w internecie informacji, inspiracji. Sama zdobywam wiedzę, a wygrana w konkursie to miła nagroda. To nobilitacja do dalszej pracy i już wymyśliłam sobie, że brakuje mi oświetlenia. 

Laureaci jeszcze długo po odebraniu nagród rozmawiali o swoich ogrodach, wymieniali się pomysłami i pokazywali zdjęcia swoich roślin. 

Klasyfikacja konkursu "Pokaż nam swój ogród":

I miejsce Urszula Synakowska (Cekanowo, gm. Słupno)

II miejsce Jacek Gaworski (Budkowo, gm. Drobin)

III miejsce Monika Mańkowska (Rogozino, gm. Radzanowo) 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE