Reklama

Najmłodsi płocczanie startują z apelem. Już po raz trzeci

Opublikowano:
Autor:

Najmłodsi płocczanie startują z apelem. Już po raz trzeci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiosenna pogoda zachęca do spacerów i korzystania z walorów przyrody. Niestety, wiele trawników jest wprost zaminowanych psimi odchodami. Młodzi płocczanie już po raz trzeci zaapelują do mieszkańców miasta, aby sprzątali po swoich czworonogach.

Wiosenna pogoda zachęca do spacerów i korzystania z walorów przyrody. Niestety, wiele trawników jest wprost zaminowanych psimi odchodami. Młodzi płocczanie już po raz trzeci zaapelują do mieszkańców miasta, aby sprzątali po swoich czworonogach. 

Trzecia edycja kampanii "Trawniki dla dzieci - kupy do śmieci" rozpocznie się w poniedziałek 16 kwietnia o 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2. Godzinę później dołączą maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 5. W kolejnych dniach w działania włączą się inne placówki. 

- Ponownie ambasadorami kampanii będą najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, którzy zaapelują do wszystkich właścicieli psów o sprzątanie po swoich pupilach, dzięki czemu zabawa w piaskownicy czy na trawniku stanie się bezpieczna - mówi Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa płockiej straży miejskiej. 

Kampania jest podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich dzieci z klas I-IV przygotowują plakaty, które mają zachęcać do sprzątania po swoich pupilach.  Następnie zostaną przekazane administracjom osiedli i rozwieszone na drzwiach klatek schodowych. 

[ZT]13881[/ZT]

- Drugim etapem akcji jest stworzenie przez dzieci tabliczek zawierających rysunek i hasła związane z kampanią - dodaje Głowacka.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wezmą udział Szkoły Podstawowej nr  8, 22, 11, 2, 17 oraz Miejskie Przedszkola nr 5, 37, 17, 27, 19, 4, 6. 

Pomysłodawcą organizatorem akcji "Trawniki dla dzieci - kupy do śmieci" jest straż miejska. Wspierają ją stowarzyszenie "Płock Przyjazny Psom” oraz Urząd Miasta Płocka. Podsumowanie akcji odbędzie się w czerwcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE