Reklama

Najlepsze zdjęcia zawodowych fotografów ponownie w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Najlepsze zdjęcia zawodowych fotografów ponownie w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To jeden z najważniejszych polskich konkursów fotograficznych. Wystawę ze zdjęciami z tegorocznej edycji Grand Press Photo 2017 będzie można już wkrótce obejrzeć w galerii Mazovia. Jak zawsze do podziwiania najlepszych zdjęć polskiej fotografii prasowej zaprasza płocczan Portal Płock.

To jeden z najważniejszych polskich konkursów fotograficznych. Wystawę ze zdjęciami z tegorocznej edycji Grand Press Photo 2017 będzie można już wkrótce obejrzeć w galerii Mazovia. Jak zawsze do podziwiania najlepszych zdjęć polskiej fotografii prasowej zaprasza płocczan Portal Płock.

Prestiżowa wystawa Grand Press Photo z najlepszymi zdjęciami prasowymi polskich fotoreporterów zagości w Płocku już nie po raz pierwszy. Dwukrotnie była jednym z punktów programu bijącego rekordy popularności Foto Weekendu, czyli współorganizowanego przez Portal Płock święta fotografii. Teraz ponownie zapraszamy jako patron medialny do oglądania najważniejszych zdjęć prasowych minionego roku.

O zwycięstwo w kilku kategoriach konkursu magazynu „Press” starało się kilka tysięcy fotoreporterów. Spośród ponad 5,2 tysiąca zdjęć jury na czele z Francesco Zizolą, jednym z najbardziej znanych fotoreporterów na świecie, wybrało ponad 200 i to one właśnie będą prezentowane na wystawie w Mazovii. Zobaczymy tam m.in. zwycięskie zdjęcie Anny Berdyńskiej, przedstawiające Wasilija i jego matkę, którzy poświęcili życie na walkę z systemem rosyjskiego sądownictwa i uwolnienie syna z kolonii karnej.

Wystawa będzie czynna od 1 do 15 października w godzinach otwarcia galerii Mazovia, czyli od poniedziałku do soboty od 9.00 do 21.00 i w niedziele od 10.00 do 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Przypomnijmy: po raz pierwszy prestiżową wystawę można było oglądać w Płocku w 2012 r. To wówczas prezentowano na niej m.in. zdjęcie płockiego fotografa Marka Konarskiego, finalisty konkursu za zdjęcie z pogrzebu pary prezydenckiej. Rok później po raz drugi udało nam się wraz z Markiem Konarskim i galerią Mazovia ściągnąć do Płocka wyjątkowe zdjęcia. Obu wystawom towarzyszyły współorganizowane przez nas i cieszące się olbrzymią popularnością Foto Weekendy, czyli święta fotografii. Galeria zamieniła się wówczas w wielkie studio fotograficzne, wszędzie błyskały flesze, na korytarzach centrum handlowego toczyły się rozmowy o sztuce fotografowania, a zwycięzcy naszego konkursu otrzymali cenne nagrody. Gościem jednego z Foto Weekendów był m.in. Chris Niedenthal, ceniony fotoreporter, współpracownik najważniejszych europejskich tytułów prasowych.

 

[ZT]3494[/ZT]

[ZT]3543[/ZT]

 

[YT]https://youtu.be/GViQZa2OlVo[/YT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE