Reklama

Najlepsi z najlepszych powalczą w Płocku o tytuł mistrzowski

Opublikowano:
Autor:

Najlepsi z najlepszych powalczą w Płocku o tytuł mistrzowski  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozwiązywanie krzyżówek to dla większości rozrywka i sposób na zabicie czasu. Jest jednak grupa ludzi, która uczyniła z tego sztukę i rywalizują na zawodach. W najbliższą sobotę odbędzie się XV Ogólnopolski Szaradziarski Turniej o Mistrzostwo Miasta Płocka. Trwają zapisy.

Rozwiązywanie krzyżówek to dla większości rozrywka i sposób na zabicie czasu. Jest jednak grupa ludzi, która uczyniła z tego sztukę i rywalizują na zawodach. W najbliższą sobotę odbędzie się XV Ogólnopolski Szaradziarski Turniej o Mistrzostwo Miasta Płocka. Trwają zapisy. 

Już od kilkunastu lat szaradziści z całej Polski przyjeżdżają do Płocka na turniej. Oczywiście zawody odbywają się przez cały sezon w wielu miastach, ale to właśnie w Płocku frekwencja jest największa.

- W zeszłym roku w zawodach wzięło udział 65 zawodników, a tylko 7 było mieszkańcami Płocka - mówi Robert Romanowski, organizator mistrzostw. - Przyjeżdżają ludzie z całej Polski: Świnoujścia, Tarnowa, Krosna. 

Zawody odbywają się wszędzie, gdzie są kluby szaradziarskie i jak mówi Romanowski w sezonie (od kwietnia do listopada) praktycznie nie ma weekendu, by gdzieś nie rozwiązywano krzyżówek zawodowo. Jeśli na oficjalnych zawodach pojawi się więcej niż 20 uczestników, można zdobyć punkty do klasyfikacji Neptuna, czyli punktacji końcowej. 

Tegoroczne mistrzostwa Płocka odbędą się w sobotę 24 sierpnia o 10:00 w budynku "G" Włodkowica. Wpisowe wynosi 30 złotych. Zgłosić może się każdy, kto lubi rozwiązywać krzyżówki i inne łamigłówki, choć ostrzegamy: tu poziom jest dużo wyższy.

Jak będą wyglądać zawody? Przed uczestnikami dwie rundy, każda będzie trwała po 75 minut. Po turnieju zawodnicy zjedzą obiad i wybiorą się na wycieczkę do zoo. W tym czasie prace zostaną sprawdzone, a około 16:00 poznamy zwycięzców. Otrzymają oni nagrody rzeczowe, choć z płockich zawodów nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. 

Sponsorami nagród są PKN Orlen i Urząd Miasta Płocka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE