Reklama

Najczęstsze zdarzenia na drodze. Dlaczego warto ubezpieczyć szyby w samochodzie?

Opublikowano:
Autor:

Najczęstsze zdarzenia na drodze. Dlaczego warto ubezpieczyć szyby w samochodzie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kupując ubezpieczenie OC, wiele osób zwraca uwagę na to, aby jego cena była możliwie jak najniższa. Zdecydowanie bardziej niż na cenę, powinniśmy zwracać uwagę na zakres wykupowanego ubezpieczenia. Ponadto, płacąc za OC odrzucamy propozycje dodatkowych ubezpieczeń. Najczęściej proponowane są pakiety assistance oraz dodatkowe ubezpieczenie szyb. Niestety kierowcy wiedzeni oszczędnościami, odrzucają te dodatkowe możliwości. To błąd! W trakcie kolizji na drodze bardzo często szyby ulegają zniszczeniu. Jeżdżenie z uszkodzonymi szybami grozi mandatem, dlatego należy je niezwłocznie wymienić. To może jednak nas sporo kosztować. Z pewnością dużo więcej niż składka za ubezpieczenie szyb.

Kupując ubezpieczenie OC, wiele osób zwraca uwagę na to, aby jego cena była możliwie jak najniższa. Zdecydowanie bardziej niż na cenę, powinniśmy zwracać uwagę na zakres wykupowanego ubezpieczenia. Ponadto, płacąc za OC odrzucamy propozycje dodatkowych ubezpieczeń. Najczęściej proponowane są pakiety assistance oraz dodatkowe ubezpieczenie szyb. Niestety kierowcy wiedzeni oszczędnościami, odrzucają te dodatkowe możliwości. To błąd! W trakcie kolizji na drodze bardzo często szyby ulegają zniszczeniu. Jeżdżenie z uszkodzonymi szybami grozi mandatem, dlatego należy je niezwłocznie wymienić. To może jednak nas sporo kosztować. Z pewnością dużo więcej niż składka za ubezpieczenie szyb.

Kiedy może dojść do zbicia szyby?

Nawet jeśli jesteśmy wyjątkowo ostrożnymi kierowcami, może zdarzyć się tak, że nasze szyby zostaną uszkodzone. Zimą, kiedy bryłki lodu spadają z naczep dużych samochodów, latem w trakcie jazdy za wywrotką ze żwirem lub na parkingu, kiedy ktoś próbuje się włamać do naszego samochodu. We wszystkich tych sytuacjach, nasze szyby są szczególnie narażone na zniszczenia. Jazda z pękniętą, wyszczerbioną oraz uszkodzoną szybą jest niedozwolona przez przepisy prawa o ruchu drogowym, a ponadto bardzo niebezpieczna. Jeśli więc niespodziewanie nasza szyba zostanie uszkodzona, jesteśmy zobowiązani do jej niezwłocznej wymiany. Wymiana takiej szyby może generować koszty wysokości nawet 1000 złotych. Dużo lepiej jest zabezpieczyć się wykupując ubezpieczenie szyb (przykładowo na stronie mtu24.pl).

Ubezpieczenie szyb. Jak to działa?

Ubezpieczenie szyb to dodatkowa opcja, którą możemy wykupić razem z  obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Warto podkreślić, że wykorzystanie ubezpieczenia szyb nie wpływa na inne ubezpieczenia. Jeśli zatem będziemy chcieli zlikwidować szkodę powstałą wskutek uszkodzenia szyby, nie zapłacimy więcej za OC w kolejnym roku. Zaletą takiego ubezpieczenia jest również to, że zazwyczaj wysokość składki jest stała, niezależnie od rodzaju marki czy wieku pojazdu. W praktyce, jeśli nasza szyba zostanie zniszczona, jedyne co musimy zrobić to zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela, a następnie zawieźć samochód do warsztatu. Warto również zwrócić uwagę, które szyby podlegają ubezpieczeniu. Nie wszystkie bowiem towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swoich pakietach gwarancję wymiany lub naprawy wszystkich szyb. Szukajmy takich, które obejmują: szybę czołową, boczne oraz tylną. Przeczytamy o tym w ogólnych warunkach ubezpieczenia tzw. OWU.

W pakiecie taniej!

Kupując ubezpieczenie samochodowe bądź jakiekolwiek inne, pamiętajmy o bardzo ważnej zasadzie – im szerszy zakres ubezpieczenia tym lepiej! Zatem dokonując zakupu za OC, sprawdźmy dodatkowe opcje, które są dla nas dostępne. Ubezpieczenie szyb oraz autocasco to często niewielki koszt w porównaniu do tych, które możemy ponieść na skutek zdarzenia na drodze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE