Reklama

Najczęstsze przewinienia rowerzystów według płockej policji

Opublikowano:
Autor:

Najczęstsze przewinienia rowerzystów według płockej policji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem nie na kierowcach skupił się rzecznik płockiej policji, tylko na zwolennikach jednośladów, których przybywa także za sprawą kolejnych dróg rowerowych i uruchomienia Płockiego Roweru Miejskiego.

Tym razem nie na kierowcach skupił się rzecznik płockiej policji, tylko na zwolennikach jednośladów, których przybywa także za sprawą kolejnych dróg rowerowych i uruchomienia Płockiego Roweru Miejskiego.

Krzysztof Piasek przypomina, że praca policjantów to nie tylko służba w radiowozach czy patrole piesze. Od kilku lat w sezonie letnim są też patrole rowerowe. Policjanci zwracają uwagę na przewinienia odnośnie przepisów. A wykroczeń, jak twierdzi rzecznik płockiej policji, nie brakuje.

- Niestety nie wszyscy rowerzyści potrafią jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami regulującymi ruch rowerów - podkreśla rzecznik. - Płoccy policjanci w związku z większą ilością osób jeżdżących na rowerach coraz częściej odnotowują wykroczenia popełniane przez rowerzystów. Przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, gdzie nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów, rozwijanie dużych prędkości przez rowerzystów na ścieżkach rowerowych i przejeżdżanie przez skrzyżowania bez upewnienia się, czy można przez skrzyżowanie przejechać bezpiecznie, niestosowanie się do znaku STOP umieszczonego na ścieżkach rowerowych i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym, to tylko niektóre wykroczenia, których dopuszczają się rowerzyści.

Podczas trzech wakacyjnych miesięcy policjanci skontrolowali 137 rowerzystów, ujawniając łącznie 106 wykroczeń. Piasek dodaje: - Przede wszystkim były to wykroczenia polegające na jeździe po chodniku, mimo wytyczonej drogi dla rowerów, oraz przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, gdzie nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów. Niestety wśród skontrolowanych rowerzystów było również 7 nietrzeźwych kierujących. Ostatnich dwóch zostało zatrzymanych w miniony czwartek.

Funkcjonariusze apelują do rowerzystów o zdrowy rozsądek podczas jazdy na rowerze. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów stwarza również zagrożenia dla innych uczestników ruchu, co w konsekwencji może doprowadzić do zdarzenia drogowego, w tym również do zdarzenia tragicznego w skutkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE