Reklama

Najbardziej zadłużone samorządy. Jak wypadł Płock?

Opublikowano:
Autor:

Najbardziej zadłużone samorządy. Jak wypadł Płock? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pismo "Wspólnota" opublikowało ranking miast, które w największym stopniu toną w długach i najmniej starają się o ich spłatę. W jego przygotowaniu wykorzystano dane Głównego Urzędu Statystycznego z lat 2014-2017.

Pismo "Wspólnota" opublikowało ranking miast, które w największym stopniu toną w długach i najmniej starają się o ich spłatę. W jego przygotowaniu wykorzystano dane Głównego Urzędu Statystycznego z lat 2014-2017. 

W rankingu zmian zadłużenia samorządów chodziło o przeanalizowanie zmian w tym zakresie, zestawiając dane z 2014 r. z tymi z 2017 r. Górne pozycje rankingu okupują samorządy, w których był relatywnie najwyższy przyrost poziomu zadłużenia. W tym przypadku im dalsza pozycja, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że tym samorządom udało się w największym stopniu zmniejszyć zadłużenie we wskazanym przedziale czasu.

Jeśli chodzi o nasze województwo, to uplasowało się na ostatniej, 16. pozycji, co oznacza, że w największym stopniu zdołało zmniejszyć obciążenie w postaci zadłużenia. Płocka w tym zestawieniu należy szukać wśród 48 miast na prawach powiatu. Wypadł całkiem nieźle, znalazł się na 38. miejscu. Większe spłaty zadłużenia niż to się stało w Płocku, dotyczyły Ostrołęki, Sopotu, Włocławka, Grudziądza, Słupska, Białej Podlaskiej, Bielska-Białej, Elbląga i Świnoujścia, który zajął ostatnie i tym samym najkorzystniejsze miejsce w rankingu miast na prawach powiatu. A jak sprawa przedstawia się dla powiatu płockiego? Otóż znacznie gorzej, ponieważ tym razem chodzi o 16. miejsce na 314.

W 2019 r. zapewne wzrośnie zadłużenie miasta (bez spółek) z 556,4 do 586,8 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE