Reklama

Nagrody dla nauczycieli. Kto otrzymał 3 tys. zł?

Opublikowano:
Autor:

Nagrody dla nauczycieli. Kto otrzymał 3 tys. zł? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 36 nauczycieli z województwa mazowieckiego zostało laureatami drugiej edycji konkursu „Opiekun Stypendysty 2018/2019”. W tym gronie są także płocczanie.

36 nauczycieli z województwa mazowieckiego zostało laureatami drugiej edycji konkursu „Opiekun Stypendysty 2018/2019”. W tym gronie są także płocczanie. 

Nagrodzeni nauczyciele to opiekunowie stypendystów marszałka województwa. Organizatorzy konkursu docenili m.in. ich świetne wykształcenie, wiedzę praktyczną, zapał, otwartość w pracy z młodymi ludźmi. A także cenną umiejętność znalezienia w młodym człowieku pierwiastka niezwykłości. 

Do udziału w rywalizacji samorząd Mazowsza zaprosił nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

Komisja, w której pracach brali udział m.in. przedstawiciele kuratorium oświaty oraz mazowieckich samorządowych centrów doskonalenia nauczycieli, wybrała 36 laureatów. Każdy z wyróżnionych otrzymał nagrodę w wysokości 3 tys. zł. 

W rejonie płockim doceniono piątkę pedagogów. To Anita Lewandowska I Ewa Drozdowska z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, Monika Orzechowska z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Monika Grabarczyk z Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku oraz Jolanta Sochacka z SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie.

- Nasza praca to jest oczywiście praca połączona. W pierwszej kolejności rozwija się uczeń, dzięki funduszom, które pozyskuje. I my podczas pracy z nim zdecydowanie - mówi Anita Lewandowska, nauczycielka z III LO w Płocku. - Ja wspieram mojego ucznia Adama Kozakiewicza, pracowaliśmy nad językiem rosyjskim. Z kolei jego prezentacja dotyczy statystyki, ponieważ jest on na profilu związanym z matematyką i fizyką.

W trakcie gali kliku stypendystów przedstawiło zwycięskie projekty. Adam Kozakiewicz z Płocka mówił o „Zasłonie dymnej. Statystyczne iluzje i żonglerka liczbami”. Wykład „Ile plastiku zużywa młodzież w wieku 16-19 lat?” przygotowała Oliwia Olbryś z Mławy. O „Wpływie przemysłu i działalności człowieka na stan czystości Zalewu Sobótka” opowiadała Klaudia Cywińska z Płocka.

Z kolei Bartłomiej Konopacki z Garwolina mówił o „Analizie i wykonaniu projektu aplikacji internetowej postaci gry internetowej on-line”. Swoją aplikację przedstawił również Mateusz Makowski z Pułtuska w wykładzie „Sport-up! – utworzenie bazy danych i kalkulatora kalorii do aplikacji umożliwiającej racjonalne zaplanowane diety i planu treningowego”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE