Reklama

Nadchodzą potężne ulewy. Uważajcie!

Opublikowano:
Autor:

Nadchodzą potężne ulewy. Uważajcie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najgorzej ma być na południowym wschodzie kraju, ale meteorolodzy ostrzegają, że strefa potężnych opadów może rozszerzyć się również na Mazowsze.

Najgorzej ma być na południowym wschodzie kraju, ale meteorolodzy ostrzegają, że strefa potężnych opadów może rozszerzyć się również na Mazowsze.

Komunikaty ostrzegające o prognozowanych ulewach w dniach 14-16 maja wysyłają służby prasowe rządu, województwa, a także miasta i powiatu.  Według prognoz, ulewne deszcze wystąpią głównie na południowym wschodzie Polski, ale od czwartku może sporo popadać również na Mazowszu (ok. 40 mmm w ciągu doby).

Ulewy nie powinny wprawdzie spowodować zagrożenia powodziowego na głównych rzekach województwa, ale nie można wykluczyć lokalnych podtopień czy przepełnienia  wodą zagłębień bezodpływowych, melioracji, kanalizacji, rowów przydrożnych oraz lokalnych mniejszych rzek.

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa, Dagmara Kobla-Antczak, dziś rano poziom wody w Kępie Polskiej wynosił 250 cm, natomiast w Wyszogrodzie 330, co oznacza, że Wisła w powiecie pozostaje na poziomie średnim.

Na wszelki wypadek warto zabezpieczyć mienie przed zalaniem. Niekorzystne prognozy powinni brać pod uwagę również organizatorzy imprez plerowych i zawodów sportowych.

Starosta płocki Michał Boszko zalecił ponadto wójtom i burmistrzom gmin powiatu, by jak najszybciej dokonali przeglądów kanalizacji burzowej, a także rowów i przepustów, a  w razie czego udrożnili przewężenia w lokalnych ciekach wodnych. Przeglądu wymagają też oczyszczalnie ścieków i wysypiska śmieci, a także stan i dostępność środków m.in. worków z piaskiem w magazynach przeciwpowodziowych. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE