Reklama

Na Wszystkich Świętych zamkną ulicę Bielską. Jak dostaniemy się na cmentarz?

Opublikowano:
Autor:

Na Wszystkich Świętych zamkną ulicę Bielską. Jak dostaniemy się na cmentarz? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz zdecydował, aby zamknąć przejazd ul. Bielską na przebudowywanym obecnie odcinku od skrzyżowania z ul. Targową po skrzyżowanie z ul. Sierpecką. Oznacza to, że 1 listopada na cmentarz komunalny kierowcy dojadą wyłącznie od strony Sierpca i Bielska. Zostaną uruchomione darmowe linie autobusowe.

Ratusz zdecydował, aby zamknąć przejazd ul. Bielską na przebudowywanym obecnie odcinku od skrzyżowania z ul. Targową po skrzyżowanie z ul. Sierpecką. Oznacza to, że 1 listopada na cmentarz komunalny kierowcy dojadą wyłącznie od strony Sierpca i Bielska. Zostaną uruchomione darmowe linie autobusowe.

Ta wiadomość chyba nikogo nie ucieszy. Na pocieszenie można tylko dodać, że w przyszłym roku powinniśmy już korzystać z nowej trasy. Zamknięcie odcinka ul. Bielskiej od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Sierpecką wynika bowiem z trwającej budowy obwodnicy. - Jest to inwestycja o strategicznym znaczeniu dla miasta, która zmieni życie nas wszystkich – argumentują w Ratuszu. - Jej realizacja potrzebuje czasu. 1 listopada ulica Bielska wciąż pozostanie placem budowy, który nie będzie dostępny dla ruchu pieszych. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa powoduje, że tego dnia musimy prosić o skorzystanie z objazdów i ominięcie ul. Bielskiej.

Przejazd ul. Bielską na przebudowywanym obecnie odcinku od skrzyżowania z ul. Targową, budowie węzła obwodnicy „Bielska” po skrzyżowanie ul. Bielskiej z ul. Sierpecką zostanie zamknięty 1 listopada o godz. 5.00. Ulica pozostanie zamknięta do godz. 22.00, chociaż – jak zastrzegają w Ratuszu - ostateczną decyzję o czasie wyłączenie przejazdu podejmą kierujący na miejscu ruchem policjanci.

Dojazd do cmentarza komunalnego będzie możliwy z północy – od Sierpca i Bielska.

- Objazdy z centrum do cmentarza komunalnego poprowadzą ul. Chopina i Targową, następnie drogą wojewódzką nr 567 (w granicach miasta ul. Otolińska) w kierunku na Górę do skrzyżowania w Nowym Boryszewie, przez które można będzie dojechać do drogi nr 60 i ul. Bielskiej – informują w komunikacie.

Parkingi

Z trzech parkingów przy nekropolii dostępny będzie tylko jeden między pętlą autobusową a stacją paliw. Kolejne są w przebudowywanym obszarze.

Tego dnia spółka Rynex otworzy plac, który służy jako giełda samochodowa. Posłuży za bezpłatny parking. Pracownicy Ryneksu pokierują ruchem, by nikt, kto zdecyduje się na skorzystanie z tej oferty, nie musiał domyślać się, gdzie i jak ma zaparkować. Ponadto na zamkniętym odcinku ul. Bielskiej kursować będzie co kwadrans autobus linii (wahadłowej) specjalnej „77”.

Autobusy

Oprócz linii 77, będzie można także skorzystać z sześciu specjalnych linii autobusowych

Linie nr „71” i „72” kursować będą do cmentarza komunalnego z Podolszyc Północ i Południe. „73” pojedzie na tę nekropolię z Borowiczek. „74” i „75” ze Skarpy. „76” zaś z Borowiczek przy cmentarzu przy ul. Gościniec do pętli na przy ulicy Nowickiego (dawniej Mazura).

Linie te Komunikacja Miejska uruchomi już w sobotę poprzedzającą święto 1 listopada. Będą kursować także 31 października i 2 listopada. 1 listopada będą to linie bezpłatne, podobnie jak regularnie jeżdżące na cmentarz linie 4 i 24 będą 1 listopada bezpłatne.

Rozkłady jazdy linii specjalnych zawisną z wyprzedzeniem na przystankach autobusowych na kolorowym papierze.

Po zamkniętym 1 listopada odcinku ul. Bielskiej, oprócz autobusów Komunikacji Miejskiej, będą też mogły jeździć taksówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE