Reklama

Na wizytę do lekarza pacjenci zapiszą się w internecie

Opublikowano:
Autor:

Na wizytę do lekarza pacjenci zapiszą się w internecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki szpital na Winiarach wdroży udogodnienia dla pacjentów dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Bez wychodzenia z domu pacjenci będą mogli zarejestrować się na wizytę do lekarza lub zajrzą do własnej dokumentacji medycznej.

Płocki szpital na Winiarach wdroży udogodnienia dla pacjentów dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Bez wychodzenia z domu pacjenci będą mogli zarejestrować się na wizytę do lekarza lub zajrzą do własnej dokumentacji medycznej.

W czwartek marszałek Adam Struzik i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka, Stanisław Kwiatkowski podpisali umowę na dofinansowanie e-usług.

Jak informuje zespół prasowy Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, dzięki temu w drugiej połowie przyszłego roku zacznie funkcjonować portal internetowy zawierający informacje na temat płockiego szpitala, personelu, prowadzonych przetargów i rekrutacji. Akurat w tym zakresie będzie to powielenie tego, co zawiera strona internetowa. Różnice będą polegały m. in. na tym, że nowy portal umożliwi pacjentom umówienie się na wizytę do specjalisty bez tracenia czasu na dojazd do szpitala. Nie trzeba też będzie liczyć na to, że ktoś w miarę szybko odbierze telefon w rejestracji. Od przyszłego roku wystarczy nam dostęp do internetu. Wchodząc na portal zajrzymy także do swojej dokumentacji medycznej i ocenimy w ankiecie poziom świadczonych usług przez placówkę.

Na informatyzacji szpitala mają zyskać pracownicy, którzy będą mogli pobierać i składać wnioski szkoleniowe lub wnioski o udostępnienie kopii dokumentacji medycznej. Ponadto zapowiedziano, że w ten sposób poprawi się bezpieczeństwo przechowywania i przekazywania informacji pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi w szpitalu.

Wartość projektu to 6 mln 813 tys. zł, z czego Unia dołoży 4 mln 272 tys. zł.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE