Reklama

Na wieży ustawiono szęściometrowy krzyż. Będzie podświetlany [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Na wieży ustawiono szęściometrowy krzyż. Będzie podświetlany [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ma sześć metrów wysokości i waży 1600 kg. Na wieży sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w środę stanął krzyż ze stali. To symboliczne zakończenie etapu rozbudowy świątyni.

Ma sześć metrów wysokości i waży 1600 kg. Na wieży sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w środę stanął krzyż ze stali. To symboliczne zakończenie etapu rozbudowy świątyni.

Wieża, na której w środę umieszczono krzyż ze stali powlekanej warstwą antykorozyjną, ma 26 metrów i przez niektórych nazywana jest wieżą Miłosierdzia, z kolei krzyż umieszczono w miejscu, gdzie przed wojną znajdowała się klasztorna oficyna i była cela św. s. Faustyny Kowalskiej - miejsce objawień Pana Jezusa Miłosiernego 22 lutego 1931 r.

Jak czytamy w "Gościu Niedzielnym", krzyż będzie dodatkowo oświetlony kolorami błękitnym i czerwonym, aby nawiązać w ten sposób do wizerunku Jezusa Chrystusa na obrazie "Jezu, ufam Tobie". Plany są takie, aby iluminacja była gotowa do 22 lutego, jeszcze przed 88. rocznicą pierwszych objawień.

Fot. Karolina Burzyńska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE