Reklama

Na takie okazje lepiej uważać. Zarzuty nie tylko dla złodziei

Opublikowano:
Autor:

Na takie okazje lepiej uważać. Zarzuty nie tylko dla złodziei - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Złodzieje mogą połaszczyć się na wszystko, nawet na komplet kół do BMW. Przy okazji sprawców zatrzymanych przez policjantów na gorącym uczynku okazało się, że sprawa ma związek z inną, wcześniejszą kradzieżą. Są już zarzuty. W dodatku usłyszy je jeszcze jedna osoba, która skorzystała z "okazji".

Złodzieje mogą połaszczyć się na wszystko, nawet na komplet kół do BMW. Przy okazji sprawców zatrzymanych przez policjantów na gorącym uczynku okazało się, że sprawa ma związek z inną, wcześniejszą kradzieżą. Są już zarzuty. W dodatku usłyszy je jeszcze jedna osoba, która skorzystała z "okazji". 

Policjanci z osiedla Podolszyce w ostatni piątek zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy dopuścili się w Jędrzejewie kradzieży wyrobów ze stali kwasoodpornej. Wśród ujętych mężczyzn jeden ma 25 lat i jest mieszkańcem Płocka, pozostali w wieku 23 i 44 lat mieszkają w gminie Radzanowo.

- Mężczyźni przyznali się do kradzieży i wskazali miejsce, w którym się do niej dopuścili – mówi policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek. - Odzyskane przedmioty zostały zwrócone właścicielowi.

Na tym nie koniec sprawy. Zatrzymani trafili do komisariatu. - A tam okazało się, że zatrzymani mają również związek z kradzieżą dwóch kompletów kół, aluminiowych felg i opon, od samochodu bmw – relacjonuje przebieg sprawy funkcjonariusz. - Do kradzieży doszło na przełomie maja i czerwca tego roku, czego pokrzywdzony nie zgłaszał na Policję. Skradzione koła kupił 23-letni mieszkaniec gminy Radzanowo. W miejscu jego zamieszkania został odnaleziony tylko jeden komplet kół, gdyż jak oświadczył „nowy właściciel”, drugi komplet felg sprzedał na złomie, ponieważ były uszkodzone. Mężczyzna oświadczył, że nie wiedział, iż te koła pochodzą z kradzieży. Uznał, że cena za jaką kupił wszystkie koła to okazja. Zapłacił za nie 350 zł.

Później wyszło na jaw, że mężczyźni ukradli również 2 grudnia dokumenty do mercedesa, dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Tyle że te dokumenty wyrzucili na pole. - Zatrzymani wskazali, miejsce ich wyrzucenia – dodaje rzecznik. - Dokumenty nadal się tam znajdowały, zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Przesłuchani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania trzech kradzieży. Złożyli wyjaśnienia i przyznali się do postawionych im zarzutów, po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Jak zapowiedział Krzysztof Piasek zarzuty paserstwa usłyszy również mężczyzna, który kupił koła po tzw. okazyjnej cenie, gdyż właśnie taka okazyjna cena za dwa komplety kół powinna wzbudzić u przyszłego nabywcy wątpliwości co do legalności ich pochodzenia. Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo kodeks przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE