Reklama

Na starówce obejrzymy widowisko muzyczne. Będzie piknik

Opublikowano:
Autor:

Na starówce obejrzymy widowisko muzyczne. Będzie piknik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Warszawa, Gdańsk, Olsztyn, Łódź, Białystok, Bydgoszcz, Poznań, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów, Kielce, Lublin i Płock – w środę w każdym z tych miast mieszkańcy obejrzą barwne widowisko muzyczne w trakcie rodzinnego pikniku. Organizatorem jest... Narodowy Bank Polski, z kolei partnerem wydarzenia PKN Orlen. W tle zabrzmią znane piosenki z repertuaru Myslowitz, De Mono i Mr Zooba.

Warszawa, Gdańsk, Olsztyn, Łódź, Białystok, Bydgoszcz, Poznań, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów, Kielce, Lublin i Płock – w środę w każdym z tych miast mieszkańcy obejrzą barwne widowisko muzyczne w trakcie rodzinnego pikniku. Organizatorem jest... Narodowy Bank Polski, z kolei partnerem wydarzenia PKN Orlen. W tle zabrzmią znane piosenki z repertuaru Myslowitz, De Mono i Mr Zooba.

Narodowy Bank Polski włącza się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie tylko emisją monet. Wystosowano także zaproszenie do mieszkańców Warszawy i 16 innych miast, w tym Płocka, aby wspólnie obejrzeli widowisko „Wolność we krwi” z udziałem aktorów i piosenkarzy: Radosława Pazury, Dominiki Ostałowskiej, Joanny Moro, Artura Chamskiego, Jarosława Jakimowicza, czy Dariusza Kordka (początek o godz. 20.30). Płocczanie będą mogli zobaczyć transmisję na telebimie ustawionym na Starym Rynku.

Akcja widowiska skupia się na losach jednej rodziny ukazanej w kontekście wybranych wydarzeń historycznych i ekonomicznych z lata 1918 – 2018. Jak zapowiadają twórcy, w scenariuszu położono nacisk na takie elementy, jak pragnienie wolności, marzenia o niepodległej Polsce. W tle umieszczono – zgodnie z zapowiedziami – „miłość, rodzinę, tragedie nieodłącznie związane z pragnieniem normalnego życia w wolnej Polsce”. Ponadto spektakl mają wzbogacić efekty dźwiękowe, projekcje wizualne i znane utwory w nowej aranżacji, jak chociażby „Czas nas uczy pogody”, „Z tobą chcę oglądać świat”, „Długość dźwięku samotności”, „Moje miasto nocą” , „W stronę słońca”, „Ogrzej mnie” i „Mój jest ten kawałek podłogi”.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=8yssChM21ZY&feature=youtu.be[/YT]

To jednak nie jedyna atrakcja zaplanowana na 15 sierpnia. Już o godz. 17.00 na Starym Rynku rozpocznie się piknik rodzinny „My Polacy 1918 – 2018”. W programie m.in. warsztaty i gry dla całych rodzin, fotostudio i escape room. Na stoisku NBP uczestnicy pikniku nauczą się, w jaki sposób rozpoznawać autentyczność polskich banknotów. Osobne stoiska będzie miała Komenda Miejska Policji, Wojskowa Komenda Uzupełnień wraz z 6 Brygadą Obrony Terytorialnej. Z kolei na pokaz wyszkolenia trzeba udać się na stoisko I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku. Zaprezentują również sprzęt wojskowy do ćwiczeń.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE