Reklama

Na stacjach paliw w Płocku coraz taniej. Ale... nie ma gdzie jeździć

Opublikowano:
Autor:

Na stacjach paliw w Płocku coraz taniej. Ale... nie ma gdzie jeździć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu miesiąca ceny paliw na stacjach w Płocku spadły o kolejne 20-30 gr/l. To oczywiście efekt rekordowo taniej ropy naftowej. Ale kierowcy nie bardzo mają jak wykorzystać coraz tańsze paliwo.

W ciągu miesiąca ceny paliw na stacjach w Płocku spadły o kolejne 20-30 gr/l. To oczywiście efekt rekordowo taniej ropy naftowej. Ale kierowcy nie bardzo mają jak wykorzystać coraz tańsze paliwo. 

Gdyby na początku roku któraś ze stacji paliw w Płocku i okolicy proponowała benzynę i olej napędowy po około 4 zł/l, a LPG poniżej 2 zł/l, kolejki byłyby gwarantowane. Ale potężny krach cenowy na światowym rynku ropy naftowej spowodował, że od kilku tygodni spadki są wręcz dramatyczne. 

W skrócie mówiąc, nie ma porozumienia między częścią największych producentów, co skutkuje ogromnym wydobyciem. A skoro surowca jest bardzo dużo, to automatycznie jest tani. Na dodatek na całym świecie znacznie spadło zapotrzebowanie na paliwa, rosną rezerwy, więc ceny spadają. Tak samo dzieje się w Polsce. 

W piątek na stacji PKN Orlen przy ul. Chemików za PB 95 trzeba było zapłacić 3,89 zł/l, to aż o 30 gr taniej, niż miesiąc wcześniej. ON ceniono na 4,12 zł (12 gr taniej), a LPG - 1,87 zł/l (15 gr taniej). Z kolei w placówce Komunikacji Miejskiej za litr PB 95 trzeba było zapłacić 3,69 zł (16 gr mniej niż miesiąc temu), a za olej napędowy - 3,99 zł (10 gr mniej).

Z kolei na stacji E-co przy ul. Targowej stawki za litr wynosiły: PB 95 - 3,73 zł,  ON - 4,03 zł, a LPG - 1,83 zł. Na dodatek na wszystkie paliwa oferowano 5 gr zniżki na litrze, zarówno przy płatności gotówką, jak i kartą (co jest wskazane obecnie z powodu koronawirusa). Wymienione stawki były niższe niż przed miesiącem odpowiednio o 16, 11 i 9 gr.

Tanio, ale sprzedaż na stacjach i tak dramatycznie spadła. Ograniczenia, związane z pandemią i koronawirusem sprawiają, że turystyka obecnie nie istnieje, ruch aut osobowych i ciężarówek mocno spadł, nie ma wyjazdów służbowych, wszędzie, gdzie to możliwe, króluje praca z domu. 

Jakie są perspektywy? Może być jeszcze taniej w detalu, chociaż minusem jest słaby kurs złotego w stosunku do dolara. Pamiętajmy też, że różnego typu podatki i daniny do budżetu Państwa to minimum 2 zł od każdego litra paliwa, bez względu na cenę surowca w Arabii Saudyjskiej czy Rosji. 

Zdanie analityków z portalu e-petrol.pl, ceny detaliczne paliw w Polsce spadają z każdym tygodniem, od początku marca spadki cen paliw sięgają 86 gr za litr benzyny i 90 gr za litr oleju napędowego. Ostatnie załamanie na rynku ropy przyniosło kolejne spadki cen paliw na rynkach hurtowych, co daje szanse na kolejne zniżki na rynku detalicznym. 

Niedawno internauci prezentowali zdjęcia ze stacji paliw w Polsce, gdzie stawka za PB 95 wynosiła zaledwie 2,99 zł/l. Czy mamy szansę na takie zakupy w Płocku?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE