Reklama

Na stacjach Orlenu można już płacić z pomocą smartfona. Wystarczy aplikacja

Opublikowano:
Autor:

Na stacjach Orlenu można już płacić z pomocą smartfona. Wystarczy aplikacja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na 1300 stacjach Orlenu i na stacjach Benzina w Czechach można już płacić za paliwo będąc przy dystrybutorze oznakowanym naklejką, nie kłopocząc się kolejką przy kasie. Wcześniej jednak należy ściągnąć sobie na smarfona nową wersję aplikacji Orlen Mobile z nową funkcjonalnością Orlen Pay, która dostępna jest na systemy IOS i Android.

Na 1300 stacjach Orlenu i na stacjach Benzina w Czechach można już płacić za paliwo będąc przy dystrybutorze oznakowanym naklejką, nie kłopocząc się kolejką przy kasie. Wcześniej jednak należy ściągnąć sobie na smarfona nową wersję aplikacji Orlen Mobile z nową funkcjonalnością Orlen Pay, która dostępna jest na systemy IOS i Android.

Wszystko w założeniu ma przebiegać bardzo prosto. Kierowca podjeżdża autem, tankuje, sprawdza, czy przy dystrybutorze jest odpowiedni kod QR i bierze telefon, aby ten kod zeskanować. Na ekranie smartfona powinno wyświetlić się podsumowanie transakcji. Przy prawidłowo podanych informacjach należy je potwierdzić ustalonym już wcześniej kodem PIN. Oczywiście wcześniej, zanim przyjdzie do płacenia, trzeba ściągnąć aplikację Orlen Mobile i się zarejestrować (na tym etapie przedsiębiorcy podają dane firmy, aby fakturę otrzymać pocztą elektroniczną), wyrazić zgodę np. na działania marketingowe - wysyłanie informacji handlowych na adres mailowy i na telefon (co dla niektórych jest akurat sporym minusem tej aplikacji). Pamiętajmy, żeby dodać również swoją kartę płatniczą z odblokowaną możliwością płatności internetowych.

Z udogodnienia mogą już skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i prowadzące działalność gospodarczą. Ponadto Orlen postanowił skusić klientów kuponami rabatowymi w aplikacji, ale to pod warunkiem, że najpierw zapłacimy za paliwo, ponadto nie ominiemy szerokim łukiem oferty sklepowej i gastronomicznej. Jak dodają w biurze prasowym, zastosowane rozwiązanie usprawni i przyśpieszy obsługę klientów, którzy dokonują jedynie zakupu paliwa, ale także ułatwi korzystanie ze stacji osobom z ograniczoną sprawnością ruchową czy też rodzicom podróżującym z małym dziećmi. 

Wdrożenie funkcjonalności przebiegało w kilku etapach i rozpoczęło się w połowie 2016 roku. Pierwszy polegał na wdrożeniu systemu płatności mobilnych mFLOTA, skierowanego wyłącznie do klientów biznesowych. Od początku plany miały obejmować rozszerzenie usługi również na klientów indywidualnych.

Aplikacja Orlen Mobile istnieje od maja 2017 r. i jak dotąd nie zbierała rozmaite opinie wśród klientów. Zgłaszano konieczność usprawnienia kilku elementów, w tym doliczanie punktów w programie Vitay i umożliwienie korzystania z rabatów. Patrycja Klarecka, członek zarządu ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen, wskazuje teraz także na inne elementy aplikacji. Poza płatnościami przy dystrybutorze, klienci mają dostęp do historii transakcji, czy zbierania punktów Vitay. Zapewnia o przestrzeganiu standardów w zakresie ochrony danych. – Na przykład zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie płatności internetowych, w trakcie transakcji nie są przekazywane dane karty, a jedynie jej wirtualny numer.

Aplikacja jest bezpłatna, dostępna w sklepie Google Play.

Łącznie, w kraju i za granicą, PKN ORLEN dysponuje blisko 2800 stacjami paliw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE