Reklama

Na razie szpitala polowego w Płocku nie będzie. Kontenerowy? To prawdopodobne

Opublikowano:
Autor:

Na razie szpitala polowego w Płocku nie będzie. Kontenerowy? To prawdopodobne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda mazowiecki nie skorzysta z propozycji i póki co nie utworzy w Płocku szpitala polowego. Póki co, bowiem propozycja, którą złożył prezydent Płocka, jest aktualna. - Budynek po byłej Szkole Podstawowej nr 17 jest cały do dyspozycji wojewody do celu budowy szpitala polowego lub izolatorium - mówił w w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. Rozważana jest także opcja budowy szpitala kontenerowego.

Wojewoda mazowiecki nie skorzysta z propozycji i póki co nie utworzy w Płocku szpitala polowego. Póki co, bowiem propozycja, którą złożył prezydent Płocka, jest aktualna. - Budynek po byłej Szkole Podstawowej nr 17 jest cały do dyspozycji wojewody do celu budowy szpitala polowego lub izolatorium - mówił w w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. Rozważana jest także opcja budowy szpitala kontenerowego.

Przypomnijmy, propozycja utworzenia szpitala polowego lub izolatorium w Płocku wyszła od włodarza miasta. Takie miejsce miałoby powstać w budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 17. - Jeśli będzie taka potrzeba to przeznaczymy budynek byłej szkoły na szpital polowy lub izolatorium - mówił wówczas prezydent Płocka. - Przede wszystkim to pusty budynek, który jest w całkiem dobrym stanie. Nie jest w tej chwili użytkowany, jednak jest w pełni funkcjonalny - przekonywał.

Pomysł ten został przekazany wojewodzie mazowieckiemu. Ten podziękował za propozycję, z której póki co nie skorzysta. 

- Zaproponowaliśmy taką przestrzeń, która cały czas jest do dyspozycji wojewody. W budynku przy ul. Miodowej może powstać izolatorium lub szpital polowy - powiedział prezydent Nowakowski. - Rozmawiałem z wojewodą, jednak stwierdził, że nie skorzysta z tej propozycji. Z tego co wiem takie izolatorium powstało w Koszelówce - dodał w rozmowie z nami.

I faktycznie izolatorium ma powstać w podpłockiej Koszelówce. Wojewoda wydał decyzję, zgodnie z którą organizacją tego miejsca ma się zająć Wojewódzki Szpital Zespolony Płocku

- W chwili obecnej trwają ustalenia dotyczące izolatorium - podaje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. - Zadaniem szpitala na Winiarach jest organizacja Ośrodka Wypoczynkowego „Zacisze BIS” w Koszelówce. Ośrodek będzie dysponował 76 pokojami. W gestii szpitala jest zapewnienie odpowiedniej liczby łóżek, personelu medycznego, środków ochrony indywidualnej oraz wszystkich niezbędnych rzeczy do funkcjonowania takiego ośrodka - wylicza biuro.

Temat szpitala polowego w Płocku cały czas jednak jest aktualny. Nie wykluczone, że zostanie on zbudowany dzięki wsparciu PKN Orlen. W środę, 28 października, dyrektor placówki na Winiarach miał spotkanie z przedstawicielami koncernu w tej sprawie.

- Dokonano analizy utworzenia szpitala kontenerowego dla pacjentów covidowych w Płocku - podaje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. -  Ustalono, że najlepszym miejscem jest teren szpitala wojewódzkiego. Na miejscu można wykonać badania, jest również dostęp do mediów, co może zmniejszyć koszty. Szpital mógłby mieć 200 nowych miejsc.

Największym problemem są jednak braki kadrowe. Nie ma personelu, który mógłby zostać przekierowany do pracy w nowym szpitalu. - Dyrektor Szpitala Zespolonego w Płocku obawia się, że proponowane pensje dwu lub trzykrotnie wyższe mogą spowodować, że personel pracujący w szpitalu sam będzie chciał odejść do pracy w nowym szpitalu kontenerowym - wyjaśnia biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. - Spowoduje to, że pacjenci nie covidowi nie będą mieli gdzie się leczyć, bo będzie brakowało lekarzy i pielęgniarek - dodają.

Obecnie dyrekcja placówki na Winiarach stara się zrealizować w miarę możliwości decyzje o utworzeniu szpitala kontenerowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE