W związku z nadejściem mrozów ustawionych zostanie dziesięć koksowników w różnych częściach Płocka, a także dłużej będzie otwarta ogrzewalnia dla bezdomnych.
Ratusz informuje, że dziś zostanie ustawionych dziesięć koksowników w różnych częściach Płocka. Akcja potrwa do momentu ustania siarczystych mrozów. Koksowniki będą grzały od godziny 5 do 21. Obsługą zajmie się Muniserwis. Będą grzały na przystankach Komunikacji Miejskiej w następujących miejscach:
- Al. Jachowicza – Petropol -Teatr - przystanek w kierunku Podolszyc
- ul. Chopina – Dworzec PKP-PKS
- ul. Kwiatka
- al. Kilińskiego – (w pobliżu szkoły „70”) – przystanek w stronę Radziwia
- ul. Wyszogrodzka – MC Donald's – przystanek w kierunku centrum
- ul. Wyszogrodzka – Armii Krajowej/Sikorskiego – przystanek w kierunku centrum
- ul. Popłacińska - przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 – przystanek w kierunku centrum
- ul. Medyczna – przy szpitalu wojewódzkim – przystanek dla wsiadających
- ul. Dobrzyńska – na Skarpie – przy rondzie
- ul. Tysiąclecia – Bielska -przystanek przy „Bobasku”
Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podjął decyzję o wydłużeniu czasu otwarcia ogrzewalni dla bezdomnych. Placówka jest czynna od godz. 12 do godz. 9 rano. Z ogrzewalni znajdującej się przy ul. Otolińskiej 23 mogą korzystać tylko osoby niewymagające pomocy osób trzecich, które zobowiązane są do przestrzegania regulaminu placówki i zachowania spokoju.
Schronienie mogą w niej otrzymać także osoby bezdomne znajdujące się pod wpływem alkoholu, jednakże w ogrzewalni obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz palenia tytoniu.
Pomoc jest nieodpłatna. Na miejscu znajduje się punkt sanitarny i aneks kuchenny. Dyżur w ogrzewalni pełnią pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.