Reklama

Na Podolszycach bez lodowiska. Czemu?

Opublikowano:
Autor:

Na Podolszycach bez lodowiska. Czemu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z dwóch lodowisk miejskich w tym roku do dyspozycji łyżwiarzy jest tylko jedno - to na starówce. Na Podolszycach Południe tym razem sobie nie pojeździmy. Dlaczego?

Z dwóch lodowisk miejskich w tym roku do dyspozycji łyżwiarzy jest tylko jedno - to na starówce. Na Podolszycach Południe tym razem sobie nie pojeździmy. Dlaczego?

W tym roku można się spodziewać oblężenia staromiejskiego lodowiska przed ratuszem, bo to drugie, przy pływalni miejskiej Podolanka i Szkole Podstawowej nr 22, na które ciągnęli miłośnicy łyżew z całych Podolszyc, w tym roku nie będzie funkcjonowało.

Wszystko dlatego, że trwa kapitalny remont terenu wokół szkoły. Powstają tam boiska wielofunkcyjne, w planach jest również plac zabaw.

Betonowe przyszkolne boiska lata świetności mają już dawno za sobą, a uczniowie z zazdrością patrzyli na orliki przy innych szkołach, choćby sąsiednie SP nr 23 na północnych Podolszycach. Ale przyszedł czas i na SP nr 22 - trwa tam budowa zespołu czterech wielofunkcyjnych boisk: jednego do koszykówki i tenisa ziemnego o powierzchni ponad 470 m kw. (z autami) oraz i trzech jednakowych do siatkówki i badmintona (każde o powierzchni ponad 160 m kw.).  Wszystkie nowe boiska mają mieć nawierzchnię poliuretanową, obok będą alejki z kostki betonowej i trawniki.

Boiska buduje firma Ada-Light z miejscowości Budy Kozickie koło Gostynina, mają być gotowe do 19 grudnia. Zainkasuje ponad 420 tys. zł.

W tym roku Miejski Zespół Obiektów Sportowych zaprasza więc tylko na lodowisko przed ratuszem. Jak poinformował MZOS, obiekt wraz z wypożyczalnią łyżew jest czynny od wczoraj. Do wiosny można się tam ślizgać w godzinach 10.00-22.00.

Przy Podolance i Szkole Podstawowej nr 22 powstają nowe boiska, fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE