Reklama

Na Orlenie zaroi się od straży. Wszystko przez...

Opublikowano:
Autor:

Na Orlenie zaroi się od straży. Wszystko przez... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowca autocysterny zabłądził w zakładzie produkcyjnym w Płocku i wjechał na teren Wydziału Ścieków. Tam podczas manewru zawracania zasłabł i wjechał pod estakadę rur. W miejscu zdarzenia stwierdzono wyciek substancji...

Kierowca autocysterny zabłądził w zakładzie produkcyjnym w Płocku i wjechał na teren Wydziału Ścieków. Tam podczas manewru zawracania zasłabł i wjechał pod estakadę rur. W miejscu zdarzenia stwierdzono wyciek substancji...

Czytekników uspokajamy, to tylko przwidziany na jutro scenariusz ćwiczeń, które odbędą się na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku. 

Manewry rozpoczną się około godz. 10:00. Służby przewidują w tym dniu użycie syren alarmowych oraz podawanie komunikatów głosowych.

- Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń zadania ratowników zostały podzielone na kilka etapów i będą polegały m.in. na zidentyfikowaniu substancji znajdującej się w autocysternie, ewakuacji poszkodowanego kierowcy z miejsca zagrożenia i transporcie do szpitala, zamknięciu zaworu z dopływem medium do uszkodzonego rurociągu, zabezpieczeniu uszkodzonej autocysterny i rurociągu, a także  podstawieniu cysterny zastępczej w celu przepompowania substancji- wyjaśnia biuro prasowe Orlenu.

Jak zwykle przy tego typu ćwiczeniach służby ratownicze zwracają uwagę, że na terenie całego zakładu produkcyjnego oraz w jego okolicach mogą być słyszalne syreny alarmowe, w tym wozów ratunkowych, jak i komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania za pomocą megafonów. 

Ostatnio ćwiczenia zakładowych służb odbyły się w pierwszym i ostatnim tygodniu kwietnia na terenie Terminalu Paliw oraz instalacji HON V.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE