Reklama

Na nowy wiadukt wjechało pięć wywrotek. Każda ważyła 32 tony [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Na nowy wiadukt wjechało pięć wywrotek. Każda ważyła 32 tony [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek sprawdzano, w jaki sposób nowy wiadukt drogowy zachowuje się pod ciężarem 160 ton. Obiekt ma 32 metrów długości, jest szeroki na 18 metrów i stanął na 47 palach o średnicy jednego metra.

We wtorek sprawdzano, w jaki sposób nowy wiadukt drogowy zachowuje się pod ciężarem 160 ton. Obiekt ma 32 metrów długości, jest szeroki na 18 metrów i stanął na 47 palach o średnicy jednego metra.

W godzinach popołudniowych we wtorek na nowy wiadukt wjechało, a następnie stanęło w miejscu pięć wywrotek wypełnionych piachem, z których każda ważyła 32 tony. Należało sprawdzić, jak konstrukcja zachowa się pod tak dużym ciężarem.

- Próba obciążeniowa zakończyła się powodzeniem – mów Hubert Woźniak z zespołu prasowego w płockim Ratuszu. - Wiadukt spełnia wszystkie normy.

Wiadukt drogowy w ciągu ul. Bielskiej został wykonany w formie jednoprzęsłowego, trójdźwigarowego rusztu. Stanął na 47 palach o średnicy jednego metra, do budowy których zużyliśmy 680 metrów sześciennych betonu i około 106 ton stali. Konstrukcja obiektu wykonana została z około 1500 metrów sześciennych betonu i około 180 ton stali. 

Pozytywny wynik próby obciążeniowej oznacza, że już można planować uruchomienie tymczasowego przejazdu przez obiekt, co najprawdopodobniej nastąpi w najbliższy piątek. - Wydanie zgody na tymczasowy przejazd oznacza zamknięcie ruchu po tych półokrągłych łącznicach obwodnicy, z których dziś jeszcze korzystamy, ale nie oznacza jego ostatecznego odbioru. Będzie to natomiast olbrzymim ułatwieniem w poruszaniu się po ul. Bielskiej, tym bardziej, że przylegające do wiaduktu fragmenty Bielskiej są już kompletnie przebudowane – dodaje pracownik Urzędu Miasta Płocka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE