Reklama

Na Mostową zejdziemy już po nowych schodach

Opublikowano:
Autor:

Na Mostową zejdziemy już po nowych schodach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobra wiadomość dla tych, którzy chcą szybciej dostać się na nabrzeże lub z ul. Mostowej do parku na Górkach. W ratuszu informują, że dwa ciągi schodów są już dostępne, chociaż trzeba jeszcze się liczyć z pewnymi utrudnieniami.

Dobra wiadomość dla tych, którzy chcą szybciej dostać się na nabrzeże lub z ul. Mostowej do parku na Górkach. W ratuszu informują, że dwa ciągi schodów są już dostępne, chociaż trzeba jeszcze się liczyć z pewnymi utrudnieniami.

Koniec z metalowym szlabanem, który był przy starych schodach. Teraz już swobodnie zejdziemy sobie w trakcie spaceru na nabrzeże, aby podziwiać zachód słońca nad Wisłą. Wizualizacja nowych schodów, która co jakiś czas pojawiała się przy pytaniach do urzędników, kiedy wreszcie doczekamy się nowego zejścia, przestała być potrzebna.

[ZT]13699[/ZT]

Oba ciągi z parku na ul. Mostową i z ul. Mostowej na nabrzeże są dostępne dla płocczan. Ale uwaga, roboty wciąż trwają przy wejściu na stary most.

- To prace dodatkowe – wyjaśnia Hubert Woźniak z zespołu medialnego Ratusza. - W miejsce zniszczonego chodnika układają nowy. Do wymiany są również barierki.

Nowe schody, przypominające swoim kształtem stare, wykonano z betonu zbrojonego stalą żebrowaną. Dodano poręcze i podświetlenie typu LED. Docelowo ściany będą okryte bluszczem pospolitym rozpiętym na kratach, ale to nastąpi dopiero, kiedy już zima nas na dobre raczy opuścić w przyszłym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE