Reklama

Na Katordze wystąpili jako pierwsi i zwyciężyli [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Na Katordze wystąpili jako pierwsi i zwyciężyli  [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna Katorga okazała się imprezą ze zdecydowanie krótszą częścią konkursową niż poprzednim razem. Także pogoda spłatała figla studentom, lecz przy niezbyt wysokiej temperaturze tym bardziej warto było pobujać się przy muzyce na rozgrzewkę. Kto okazał się przezorny, ten przyszedł ubrany na koncerty w cieplejszą kurtkę, a nawet czapkę i szalik.

Tegoroczna Katorga okazała się imprezą ze zdecydowanie krótszą częścią konkursową niż poprzednim razem. Także pogoda spłatała figla studentom, lecz przy niezbyt wysokiej temperaturze tym bardziej warto było pobujać się przy muzyce na rozgrzewkę. Kto okazał się przezorny, ten przyszedł ubrany na koncerty w cieplejszą kurtkę, a nawet czapkę i szalik. 

Kolejna edycja Studenckiego Festiwalu Piosenki Katorga w ogródku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już za nami, chociaż zdecydowanie w skromniejszym wydaniu pod względem liczby wykonawców. W czwartek zjawiły się tylko dwa lokalne zespoły rockowe, The Wall i Vataha, pozostałe cztery występy należały do wokalistów, którzy wybrali zdecydowanie bardziej stonowane utwory, m.in. „Naprawdę nie dzieje się nic” Grzegorza Turnaua czy też „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego. Czy okazał się to aby na pewno trafny wybór, tu już ocena należała do jury, w którym zasiedli przedstawiciele samorządu studenckiego, uczelni, mediów, Młodzieżowego Domu Kultury i członkowie płockich kapel. Przygotowano trzy statuetki, były również nagrody finansowe, od 500 zł do 1,5 tys. zł.

- Trzecie miejsce: Dominika Bieniek i Kamil Rosiak – przedstawiała wyniki dr Liliana Tomaszewska. Drugie miejsce przyznano Natalii Mazur. - Rośnie nam kolejna osobowość sceniczna – chwalił młodą wokalistkę Roman Kusy z MDK-u. A na miejscu pierwszym zespół The Wall, który już niebawem zobaczymy ponownie na scenie przy okazji koncertu głównego w ramach Juwenaliów na terenie zielonym w pobliżu siedziby płockiej filii Politechniki Warszawskiej. - Spodziewaliśmy się, że będziemy pierwsi, tyle że od końca – komentowali zaskoczeni werdyktem. W najbliższą niedzielę posłuchamy ich również na Rock Tower. 

Tuż po konkursie scenę przejęła dla siebie grupa Skafander, prezentując nowsze i starsze utwory. Występowali na Katordze w zeszłym roku, tyle że w innym składzie. Stopniowo na terenie ogródka robiło się coraz cieplej i przyjemniej dzięki muzyce reggae, dla której nie znaleziono w tym roku - przynajmniej na razie - miejsca wśród letnich koncertów na płockiej plaży. Dopełnieniem wieczoru był wysokoenergetyczny występ East West Rockers.   

Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE