reklama
reklama

Na drogach ginie coraz mniej płocczan. W niedzielę przypada Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Na drogach ginie coraz mniej płocczan. W niedzielę przypada Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościCo roku w listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W ostatnich latach widać znaczący trend spadkowy w Płocku, ale na drogach rocznie wciąż ginie kilkadziesiąt osób.
reklama

W tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada w niedzielę 19 listopada. To dzień, w którym wspominamy tych, którzy stracili życie na drodze, ale także zastanawiamy się, jak zwiększyć bezpieczeństwo. Ostatnie lata wskazują, że w Płocku pod tym względem jest coraz lepiej.

Definicja wypadku: 

Zdarzenie mające związek z ruchem pojazdów na drogach publicznych, w wyniku którego nastąpiła śmierć lub uszkodzenie ciała osób. Za śmiertelną ofiarę wypadku drogowego uznaje się osobę zmarłą w wyniku doznanych obrażeń na miejscu lub w ciągu 30 dni. Za ranną ofiarę wypadku drogowego uznaje się osobę, która doznała obrażeń ciała i otrzymała pomoc lekarską.

W rekordowym w ostatnich latach 2016 roku w Płocku i powiecie płockim doszło do 130 wypadków drogowych, w których zginęło 150 osób. Od tego czasu obserwujemy systematyczny spadek liczby wypadków:

reklama

Ze statystyk Komendy Głównej Policji, które przytacza Urząd Statystyczny w Warszawie, wynika, że za 3 na 4 wypadki odpowiadają kierowcy aut osobowych. Blisko 9% wypadków to wina rowerzystów, 6,7% kierowców samochodów ciężarowych, a tylko za 2% wypadków odpowiadają piesi. 6,7% określono jako "inni sprawcy".

A jakie są najczęstsze przyczyny wypadków na drogach w Płocku i powiecie?

  • nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu - 26,7%
  • nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego - 26,7%
  • niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami - 6,7%
  • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 4,4%
  • nieostrożne wejście pieszego na jezdnię - 2,2%
  • nieprawidłowe wyprzedzanie - 2,2%
  • inne zdarzenia - 31,1%.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama