Reklama

Na co 3 mln? Rondo przy wylocie z miasta

Opublikowano:
Autor:

Na co 3 mln? Rondo przy wylocie z miasta  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Na budowę drugiej nitki Wyszogrodzkiej pewnie poczekamy jeszcze długie lata, bo budżet nie jest z gumy - wróży 32-letni Piotr Gryszpanowicz i proponuje rozwiązanie, które do czasu powstania drugiej jezdni ulicy z pewnością udrożni zakorkowane skrzyżowanie.

- Na budowę drugiej nitki Wyszogrodzkiej pewnie poczekamy jeszcze długie lata, bo budżet nie jest z gumy - wróży 32-letni Piotr Gryszpanowicz i proponuje rozwiązanie, które do czasu powstania drugiej jezdni ulicy z pewnością udrożni zakorkowane skrzyżowanie.

Budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej z Harcerską obok kościoła w Imielnicy to drugi z pomysłów Piotra Gryszpanowicza, który znalazł się wśród 10 najlepiej ocenionych projektów do budżetu obywatelskiego. - To propozycja, która jest swego rodzaju odpowiedzią na powtarzające się od kilku lat głosy o konieczności budowy drugiej nitki Wyszogrodzkiej - mówi autor projektu. - Zdaję sobie sprawę, że realizacja tej inwestycji w ciągu najbliższych lat jest praktycznie nierealna, bo pochłonie mnóstwo pieniędzy, a budżet miasta nie jest przecież z gumy.

Jak już pisaliśmy, budowa wiaduktu nad Jarem Rosicy pod drugą nitkę Wyszogrodzkiej może kosztować nawet kilkadziesiąt milionów zł. Co prawda jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na wykonanie koncepcji inwestycji, a później na projekt, ale z rozpoczęciem prac trzeba będzie się wstrzymać co najmniej kilka lat, bo priorytetem są inne inwestycje, jak choćby wiadukt na Piłsudskiego czy budowa łącznika między rondem Wojska Polskiego a Boryszewem.

Piotr Gryszpanowicz uważa, że do czasu zbudowania drugiej nitki Wyszogrodzkiej na skrzyżowaniu przy wylocie z miasta powinno powstać rondo. - Zrezygnowanie z sygnalizacji świetlnej i wybudowanie w tym miejscu ronda turbinowego udrażniając ruch, zmieniłoby sytuację nie do poznania - przekonuje płocczanin. Dodaje również, że projekt ronda powinien uwzględniać drugą jezdnię Wyszogrodzkiej, by w przyszłości nie trzeba go było przebudowywać.

Według szacunków Ratusza, budowa ronda turbinowego w Imielnicy pochłonęłaby 1,5 mln zł.

Przypomnijmy - ostateczne głosowanie odbędzie się od 8 do 14 kwietnia, zwycięski projekt lub projekty poznamy 17 kwietnia. Głosować na trzy pomysły może każdy pełnoletni mieszkaniec Płocka mający czynne prawo wyborcze. W kolejnym odcinku cyklu przedstawimy przedostatni zgłoszony do budżetu obywatelskiego pomysł, czyli wyposażenie i remont sali do zajęć integracji sensorycznej autorstwa Magdaleny Regulińskiej i Anny Ciulińskiej.

Na który projekt oddasz głos? Zachęcamy do głosowania w naszej sondzie na stronie głównej Portalu Płock.

Fot. UMP

Czytaj też

Numer 1:


Numer 2:

Numer 3:

Numer 4:

Numer 5:

Numer 6:

Numer 7: Dworzec wodny nad Wisłą

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE