Reklama

Na cmentarzu stanął automat na... znicze

Opublikowano:
Autor:

Na cmentarzu stanął automat na... znicze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W jednej z alejek na cmentarzu w Proboszczewicach niedaleko Płocka stanął automat ze zniczami i wkładami.

W jednej z alejek na cmentarzu w Proboszczewicach niedaleko Płocka stanął automat ze zniczami i wkładami.

Zniczomaty od kilku lat pojawiają się na polskich cmentarzach jako alternatywa dla tradycyjnej sprzedaży zniczy. Przewagą jest to, że urządzenie jest czynne właściwie o każdej porze dnia i nocy. Taką maszynę zobaczył jakiś czas temu właściciel automatu, który niedawno stanął na cmentarzu w Proboszczewicach. - Widywałem takie urządzenia w Małopolsce i Wielkopolsce i postanowiłem sprawdzić, czy przyjmą się również u nas, dlatego zainwestowałem w kilka zniczomatów.

Na szczęście maszyna nie wygląda jak te z napojami, nie jest kolorowa i krzykliwa i z daleka nie rzuca się w oczy. Można w niej kupić tradycyjny znicz albo same wkłady różnej wielkości. Wystarczy wrzuć 2- lub 5-złotową monetę. Jak czytamy na stronie producenta urządzeń, pięciokomorowy zniczomat mieści  do 140  wkładów. - Dopiero zacząłem, na razie niewiele można powiedzieć o ewentualnych zyskach, choć wydaje się, że urządzenie może się okazać mało rentowne - przyznaje właściciel.

Pewne jest, że odwiedzający cmentarze z zainteresowaniem patrzą na ustawioną w alejce cmentarnej nowość.  Z drugiej strony - zwłaszcza we Wszystkich Świętych czy Zaduszki, przychodzą na groby zaopatrzeni w znicze i wkłady. Na razie więc nadzieja w tych, którzy źle oszacowali liczbę potrzebnych światełek i którzy przypomnieli sobie o tym już po wejściu na cmentarz (można się domyślać, że automat ustawiono za cmentarną bramą w obawie przed wandalami).


Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE