Reklama

Mycie auta to forma dezynfekcji. Policja nie ukarze was mandatem

Opublikowano:
Autor:

Mycie auta to forma dezynfekcji. Policja nie ukarze was mandatem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mycie samochodów na myjni jest nie tylko dozwolone, ale nawet wskazane. Dezynfekcja auta to jedna z metod walki z koronawirusem. Myjnie SzosMar pozostają otwarte. 

Mycie samochodów na myjni jest nie tylko dozwolone, ale nawet wskazane. Dezynfekcja auta to jedna z metod walki z koronawirusem. Myjnie SzosMar pozostają otwarte. 

W ostatnich dniach zrobiło się głośno o klientach myjni w Olsztynie, którzy otrzymali mandat za mycie swoich aut. Otóż to nie do końca prawda, co wyjaśnił insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. 

- Czterech panów, którzy spotkali się na myjni, nie zostali ukarani za to, że myli samochód, ale za to, że zrobili sobie zgromadzenie - tłumaczył rzecznik. 

Mycie auta jest więc dozwolone, a co więcej - wskazane dla zawodów, dla których auto jest ważnym narzędziem pracy. Oczywiście pod warunkiem zachowania środków ostrożności, m.in. zachowania odstępu.

Chodzi tu przede wszystkim o elementy, które często są dotykane dłońmi - klamki czy klapa bagażnika. Te miejsca powinny być myte i odkażane tak samo jak dłonie.

- Chemia stosowana na naszych myjniach rozpuszcza tłuszcze, czyli również rozpuszcza otoczkę białkową wirusa tak jak mydło - zapewnia Marcin Szostak, właściciel myjni bezdotykowych Szos-Mar. 

Warto podkreślić, że żadne z obostrzeń wprowadzonych przez rząd nie dotyczy działalności myjni bezdotykowych.  Zachowanie 2-metrowej odległości na myjni nie jest problemem. Obie myjnie SzosMar: przy 1 Maja w Płocku i przy drodze krajowej nr 62 w Słupnie w systemie samoobsługowym działają bez zmian: całodobowo. Ograniczono jedyne godziny pracy obsługi. Na obu myjniach wprowadzono też dodatkowe zasady higieny. Systematycznie odkażane są miejsca, których dotykają klienci: lance, pulpity płatnicze, rozmieniarki pieniędzy i odkurzacze. 

- Klienci chętnie stosują się do tych zaleceń i przebywając na terenie naszych punktów są w naszej ocenie mniej narażani na infekcje niż w kolejce do marketu. Zadajmy sobie pytanie: czy dezynfekcja środka transportu, który służy nam do  dotarcia do pracy, zrobienia zakupów czy dostarczenia środków do życia osobom starszym nie jest czynnością tak samo niezbędną, jak pranie odzieży, czy mycie rąk? Systematyczne mycie auta ciepłą wodą pod wysokim ciśnieniem, certyfikowanymi środkami chemicznymi, można potraktować jako dezynfekcja. Po myciu możemy mieć pewność, że nasze auto nie będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się siedlisku chorób i bakterii - podkreśla właściciel myjni. 

tel: 888 209 125

ul. 1 Maja 4, Płock

ul. Krótka 2, Słupno 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE