Reklama

Muzeum Mazowieckie chciałoby przejąć kamienicę w centrum Płocka

Opublikowano:
Autor:

Muzeum Mazowieckie chciałoby przejąć kamienicę w centrum Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamienica przy ul. Tumskiej 8, eksponaty w Muzeum Żydów Mazowieckich przy ul. Kwiatka, czyli w odrestaurowanym budynku malej synagogi, a także w Spichlerzu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Nowy obiekt przy ul. Kolegialnej 6 zostanie udostępniony zwiedzającym zapewne w 2020 r. A to tylko w samym mieście. Mają także Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie w pobliżu Płocka i oddział w Wyszogrodzie. Wszystko pod pieczą Muzeum Mazowieckiego, które chętnie przejęłoby kolejne dwa obiekty.

Kamienica przy ul. Tumskiej 8, eksponaty w Muzeum Żydów Mazowieckich przy ul. Kwiatka, a także w Spichlerzu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Nowy obiekt przy ul. Kolegialnej 6 zostanie udostępniony zwiedzającym zapewne w 2020 r. A to tylko w samym mieście. Mają także Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie w pobliżu Płocka i oddział w Wyszogrodzie. Wszystko pod pieczą Muzeum Mazowieckiego, które chętnie przejęłoby dwa kolejne obiekty.

Sesja w czwartek w auli ratusza dotyczyła m.in. tematu starego młyna przy ul. Kolejowej i nieruchomości przy ul. Kolegialnej 4, którymi zainteresowanie wykazało Muzeum Mazowieckie. Kolegialną 4 powinni dobrze kojarzyć bywalcy z nieistniejącej już księgarnio-kawiarni Czerwony Atrament, zanim lokal przeniesiono na ul. Synagogalną.

Radny Tomasz Kominek prosił w trakcie sesji, aby jak najszybciej zająć się tematem obu nieruchomości. Tym bardziej, że w marcu 2019 r. dyrektor muzeum, Leonard Sobieraj wystosował pismo w tej sprawie do Urzędu Miasta Płocka. Muzeum obecnie realizuje obiekt przy ul. Kolegialnej 6, co potrwa do 2020 r. Łączna kwota, którą pochłoną wspomniane działania, to ok. 30 mln zł. Z kolei młyn znajduje się w zasobach miejskiej spółki MTBS.

- Po stronie Muzeum, jak i samorządu województwa jest dobra wola do zainwestowania określonych środków finansowych - zapewniał Tomasz Kominek.

A nie chodzi o małe pieniądze. Wiceprezydent Jacek Terebus zapewniał, że było spotkanie z Katarzyną Wieczorek z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, pewne prace już się toczą, z kolei skarbnik miasta, Wojciech Ostrowski twierdził, że wycena młyna została zrobiona przez MTBS. - Czeka na skończenie naszej wyceny i na zamianę działek - dopowiadał.

 

Kolegialna 6:

Kolegialna 4

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE