Reklama

Municypalni z nowym wyposażeniem. Zostali już odpowiednio przeszkoleni

Opublikowano:
Autor:

Municypalni z nowym wyposażeniem. Zostali już odpowiednio przeszkoleni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki temu funkcjonariusze łatwiej i szybciej udzielą pomocy, kiedy liczy się każda sekunda.

Dzięki temu funkcjonariusze łatwiej i szybciej udzielą pomocy, kiedy liczy się każda sekunda.

Strażnicy miejscy - w ramach 6. edycji budżetu obywatelskiego - otrzymali defibrylator AED, który zostanie umieszczony w samochodzie służbowym jako stale wyposażenie.

– Urządzenie jest przeznaczone do ratowania zarówno dorosłych, jak i dzieci. Patrolujący miasto strażnicy często jako pierwsi są wzywani do nieprzytomnych osób. Dzięki defibrylatorom płocczanie zyskają większe poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze łatwiej i szybciej udzielą pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia. Należy pamiętać, że liczy się każda sekunda – przypomina rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka. - Użycie defibrylatora w przeciągu od trzech do pięciu minut od wystąpienia problemów z pracą serca u poszkodowanego daje mu 70% szansę na przeżycie.

Wszyscy funkcjonariusze  zostali przeszkoleni z obsługi defibrylatora. Monika Ulicka – instruktor pierwszej pomocy PCK  – dodatkowo przeprowadziła ćwiczenia, w których wszyscy uczestnicy doskonalili swoje umiejętności z udzielania pomocy przedmedycznej.

Defibrylator AED to urządzenie medyczne służące do defibrylacji mięśnia sercowego. Jego szybkie zastosowanie jest wymagane w przypadku konieczności podjęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u potrzebującego pomocy. Urządzenie wyposażone jest w instrukcję użycia, która dyktowana jest krok po kroku od momentu uruchomienia. Co najważniejsze, to defibrylator AED decyduje o konieczności wysłania impulsu elektrycznego bądź jego zaniechaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE