Reklama

Możesz żyć bez bólu. Przyjdź na darmową konsultację

Opublikowano:
Autor:

Możesz żyć bez bólu. Przyjdź na darmową konsultację  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wrastające paznokcie, deformacje stóp czy choroby genetyczne - w XXI wieku można sobie bez problemu poradzić z takimi dolegliwościami, o czym ciągle zbyt mało osób wie. Wiele z tych problemów dotyka osób starszych, dlatego Skin Clinic Płock organizuje bezpłatny dzień konsultacji dla seniorów. Będzie szansa na skorzystanie z porad podologa i fizjoterapeuty.

Wrastające paznokcie, deformacje stóp czy choroby genetyczne - w XXI wieku można sobie bez problemu poradzić z takimi dolegliwościami, o czym ciągle zbyt mało osób wie. Wiele z tych problemów dotyka osób starszych, dlatego Skin Clinic Płock organizuje bezpłatny dzień konsultacji dla seniorów. Będzie szansa na skorzystanie z porad podologa i fizjoterapeuty. 

Problemy ze stopami mogą być bardzo uciążliwe, a czasami wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Przekonała się tym pani Ania, która cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów. 

- Chorowali na to mój dziadek i moja mama. Na moich podeszwach robią się zgrubienia. Jak na tym chodzić? To jak nasypać grochu do butów - obrazuje pani Ania. - Na moją chorobę nie ma lekarstwa, pozostaje opieka podologiczna, która pomaga doraźnie i tylko dzięki niej mogę chodzić. Moja mama była leczona zupełnie inaczej. 

Medycyna postępuje i w drugiej dekadzie XXI wieku naprawdę można żyć bez bólu lub przynajmniej go znacząco ograniczyć. Dlaczego ciągle tak mało osób korzysta z usług podologów? - Myślę, że po prostu o tym nie wiedzą - wskazuje pani Ania. 

Wrastający paznokieć czy bolesne odciski na palcach, a nawet pod paznokciem, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Można temu jednak zaradzić, ale konieczne do tego jest leczenie podologiczne, które zazwyczaj jest bezbolesne. Skąd tak mała świadomość?

- Trudno powiedzieć, z czego to wynika. Być może w Polsce ta dziedzina jest jeszcze niedoceniona. W Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej jest to zawód typowo medyczny, uzupełnieniem pomiędzy usługami lekarskimi i kosmetologicznymi. W Polsce ludzie szukają pomocy u lekarzy i kosmetyczek, prowadzą nieskuteczne terapie, a problem w gabinecie podologicznym można rozwiązać bezinwazyjnie i bezboleśnie - opisuje Sandra Moderacka, podolog i współwłaścicielka Skin Clinic Płock. 

Bardzo często sami pogarszamy swoją sytuację, stosując, jak mówią podolodzy, operacje łazienkowe. Pierwszym krokiem do wyleczenia jest ich zaprzestanie, dopiero po jakimś czasie problem można rozwiązać. 

W Skin Clinic starają się nie tylko pomagać ludziom, ale też zwiększyć świadomość. Warto podkreślić, że są określone grupy ludzi, które powinny być pod stałą opieką podologa, jak np. cukrzycy.

Uzupełnieniem terapii podologii skórnej jest terapia podologii ortopedycznej. Pacjenci mogą sobie nie zdawać sprawy, że powracające dolegliwości mają swoją przyczynę, którą można leczyć. 

- W większości przypadków pacjenci z odciskami mają płaskostopie poprzeczne. Pacjent powinien przejść badanie podologiczne na specjalnym urządzeniu. Polega ono na tym, że zostawia odciśnięte stopy na specjalnej macie, a dane trafiają do obróbki. Na tej podstawie projektuję indywidualne wkładki ortopedyczne, które są najczęstszą przyczyną odcisków - mówi fizjoterapeuta Krzysztof Tomiński. - Starsi pacjenci są bardziej narażeni na takie dolegliwości. Zmiany hormonalne często powodują rozluźnienie więzadeł trzymających kości, u kobiet staje się ona szersza. Pojawiają się też bardzo bolesne odciski. 

Dlatego Skin Clinic organizuje dzień bezpłatnych konsultacji podologicznych i fizjoterapeutycznych dla seniorów. Odbędzie się on 6 listopada w godzinach 9:00-18:00 w gabinecie Skin Clinic przy ul. 11 listopada. Wystarczy wcześniej umówić wizytę telefonicznie pod nr telefonu 608 414 464, przyjść, a na miejscu będzie można uzyskać kompleksową poradę dotyczącą stóp, zarówno od podologa, jak i fizjoterapeuty. Bo można żyć bez bólu. 

Sikorska&Moderacka

ul. 11 Listopada 1 lokal 9

09-402 Płock

tel.: 608 414 464

Godziny otwarcia:

Wtorek - Piątek: 12.00 - 20.00

Sobota: 9.00 - 15.00

Niedziela - Poniedziałek: Zamknięte

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE