Reklama

Możesz pomóc uratować komuś życie! To proste

Opublikowano:
Autor:

Możesz pomóc uratować komuś życie! To proste - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy okazji pierwszej edycji w 2018 roku przy Parafii Św. Bartłomieja w Płocku udało się zebrać kilkanaście litrów krwi oraz zarejestrować kilkanaście osób jako potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS. A jak będzie tym razem? Podczas akcji odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego: motocykli, quadów, kamizelek, masek czy hełmów.

Przy okazji pierwszej edycji w 2018 roku przy Parafii Św. Bartłomieja w Płocku udało się zebrać kilkanaście litrów krwi oraz zarejestrować kilkanaście osób jako potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS. A jak będzie tym razem? Podczas akcji odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego: motocykli, quadów, kamizelek, masek czy hełmów.

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock zaprasza na II edycję akcji „Audiokrew”, która w tym roku odbędzie się w niedzielę, 28 lipca w godz. 10.00 – 14.00 przy Parafii św. Wojciecha w Płocku.

To sposobność, aby podzielić się tym co może uratować zdrowie, a często życie, czyli krwią. W okresie wakacji jest bardzo ważne oddawanie krwi, ponieważ krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy i stany zapasów krwi są niskie. A gdyby tak znaleźć bliźniaka genetycznego? Nic skomplikowanego! Wystarczy chęć i patyczek - krótkie badanie i rejestracja. Gdzieś na świecie może ktoś potrzebuje właśnie Twojego szpiku!

Kto może zostać dawcą? Do oddania krwi zapraszają osoby w wieku od 18 do 65 roku życia (oddajemy krew Honorowo na Legion na kod 500 albo żołnierze 64 Batalionu Lekkiej Piechoty na kod 564) oraz do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego DKMS w wieku od 18 do 55 lat. Dla krwiodawców i dawców przewidziane są upominki i instrukcje HDK. A jeśli komuś nie uda się dotrzeć w najbliższą niedzielę, aby oddać krew, kolejna możliwość będzie podczas "Krwawej Soboty" 3 sierpnia w godz. 7.00 – 12.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winianach.

Organizatorami projektu "Audiokrew" są: Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock oraz Rzymskokatolicka Parafia św. Wojciecha w Płocku. Partnerami są Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu” oraz Rada Mieszkańców Osiedla Podolszyce Południe. Inicjatywę wspierają prezydent Płocka, starosta płocki i marszałek województwa mazowieckiego. Zadanie zostało sfinansowane w ramach realizacji zadania publicznego ze środków Urzędu Miasta Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE