Reklama

Możemy pomóc 15-letniej Julii zmniejszyć ból. Potrzeba 20 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Możemy pomóc 15-letniej Julii zmniejszyć ból. Potrzeba 20 tys. zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki WOPR oraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej organizują zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznego wózka dla 15-letniej płocczanki. Julia cierpi na ciężką chorobę, która zamienia nawet najdelikatniejszy dotyk w ból.

Płocki WOPR oraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej organizują zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznego wózka dla 15-letniej płocczanki. Julia cierpi na ciężką chorobę, która zamienia nawet najdelikatniejszy dotyk w ból. 

Sprzęt pozwoli ograniczyć dolegliwości, z którymi każdego dnia boryka się dziewczynka. Julia Pietrzak z Płocka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, osteoporozę i wyjątkowo ciężką postać choroby zwanej rybią łuską. Powoduje ona powstawanie ran podobnych do oparzeń, które pokrywają całe ciało. Jest to rzadka choroba genetyczna, na którą w Polsce choruje tylko kilkoro dzieci.

Dziewczynka porusza się na wózku inwalidzkim i jest pod specjalistyczną opieką, jednak choroba skutecznie utrudnia rehabilitację, ponieważ każdy ucisk skóry powoduje jej pęknięcie, a w konsekwencji stany ropne i infekcje. 

Specjalistyczny wózek jest tak skonstruowany, by zmniejszyć ból przy wsiadaniu i zsiadaniu z niego, co w przypadku dolegliwości Julii jest wyjątkowo ważne. Koszt zakupu tego urządzenia to blisko 20 tys. zł.  Szczegóły akcji WOPR PŁOCK dla Julki znajdziemy na portalu Facebook.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE