Reklama

Motyle świadomości

Opublikowano:
Autor:

Motyle świadomości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Październik od 33 lat na całym świecie jest miesiącem świadomości raka piersi. Tzw. „różowy październik” to czas wzmożonego podnoszenia tematów związanych z profilaktyką, diagnozowaniem oraz nowoczesnym leczeniem raka, który jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet (25%) i najczęstszą przyczyną zgonów (14%). W Polsce jest jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności.

Październik od 33 lat na całym świecie jest miesiącem świadomości raka piersi. Tzw. „różowy październik” to czas wzmożonego podnoszenia tematów związanych z profilaktyką, diagnozowaniem oraz nowoczesnym leczeniem raka, który jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet (25%) i najczęstszą przyczyną zgonów (14%). W Polsce jest jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności.

Prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu piersi wzrasta wraz z wiekiem. Największa zachorowalność występuje w grupie kobiet po 50 roku życia. W Polsce jest to aż 80% pacjentek.

Kluczowe znaczenie ma więc profilaktyka, wczesne wykrycie nowotworu i diagnostyka oparta o regularnie przeprowadzane badania mammograficzne, zanim zmiany zaczną być zbyt rozległe. Takie badanie w Płocku wykonuje m.in. Centrum Medyczne Omega przy ulicy Królewiecka 24a. Umówić można się telefonicznie pod nr telefonu: 24 367 63 50. Koszt takiego badania wynosi 150 zł. Co 2 lata, bezpłatnie, czyli na NFZ mogą wykonać je kobiety w wieku od 50 do 69 lat.

Wśród nas są kobiety, które z powodu tej choroby XX wieku musiały częściowo poświęcić swoją kobiecość. Mowa o Amazonkach. Kobietach po masektomii, czyli zabiegu amputacji piersi. Część z nich decyduje się później na poddanie się operacji rekonstrukcji piersi. Z myślą o tych kobietach powstał projekt o ogólnopolskim charakterze „Motyle świadomości” zainicjowany przez doświadczone linergistki. Zakłada on, że każda linergistka podpisująca się pod tym projektem, raz w miesiącu, wykonuje zabieg mikropigmantacji brodawki całkowicie bezpłatnie. Zabieg ten jest zabiegiem z zakresu pigmentacji medycznej i polega na przywróceniu czerwieni brodawki i areoli sutkowej zrekonstruowanej piersi.

Wśród nich jest Alicja Michalak, trenerka PMU i współwłaścicielka Studia Kosmetycznego Odnova w Płocku:

„Czuję radość, gdy pomagam kobietom odbudować ich poczucie wartości. Zabieg mikropigmentacji areoli sutkowej to ostatni etap leczenia, takie pożegnanie z rakiem.  Wisienka na torcie. Zawsze jednak uczulam, że wczesna diagnostyka pozwala wykryć pierwsze zmiany rakowe, co bardzo często równa się z uratowaniem życia. Samobadanie oraz wizyty kontrolne zwiększają szanse kobiet w walce z nowotworem piersi. Dlatego namawiamy Was na wizytę u lekarza i rozpowszechnianie informacji o profilaktyce wśród innych kobiet.”

 


15 października jest międzynarodowym dniem Walki z Rakiem Piersi. Pamiętaj o badaniu i o tym, by zmobilizować do zbadania piersi każdą kobietę ze swojego najbliższego otoczenia. Nie pozwól, by rak zabrał przedwcześnie Twoją matkę, ciocię, przyjaciółkę. Daj przykład swojej córce lub wnuczce. Bądź świadomą i odpowiedzialną kobietą. Dbaj o siebie.

MartaOtwinowska-Rajca
PR Manager, Studio Kosmetyczne Odnova

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE