Reklama

Moto Mikołaje w tym roku zamierzają pobić rekord

Opublikowano:
Autor:

Moto Mikołaje w tym roku zamierzają pobić rekord - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomimo, że sezon motocyklowy już dawno się zakończył, oni nie zamierzają nawet w grudniu schować motocykli do garaży. Ubrani w czerwone stroje, bez względu na pogodę, pomkną z wymarzonymi upominkami do dzieci. Liczba paczek do rozwiezienia, jeśli się uda, w tym roku będzie dwukrotnie większa.

Pomimo, że sezon motocyklowy już dawno się zakończył, oni nie zamierzają nawet w grudniu schować motocykli do garaży. Ubrani w czerwone stroje, bez względu na pogodę, pomkną z wymarzonymi upominkami do dzieci. Liczba paczek do rozwiezienia, jeśli się uda, w tym roku będzie dwukrotnie większa. 

Paczki od zmotoryzowanych Mikołajów mają trafić do rodzinnych domów dziecka, ośrodka opiekuńczo- wychowawczego z ul. Mościckiego, czy małych pacjentów oddziału pediatrycznego Szpitala św. Trójcy. Dla nich to bardzo duże wyzwanie, bo dotychczas przygotowywali paczki dla 100 dzieci, w tym roku dla 176.

- Podopieczni z Rodzinnego Domu Dziecka na Janówku chcieliby np. dostać drona. A jeden z tutejszych zapalonych kibiców Wisły Płock koszulkę z numerem 8 – motocykliści przedstawiają dziecięce marzenia zawarte w listach. - Najwięcej dzieciaków czeka na prezenty w Ośrodku Opiekuńczo- Wychowawczym mieszczącym się w Płocku przy ul. Mościckiego.

To przeszło 50 osób. Motocykliści jeżdżą do nich co roku. - Dzieciaki marzą tu o telefonach komórkowych, kosmetykach, butach i odzieży sportowej – wyliczają potrzeby. - Do obdarowania jest jeszcze m.in. siódemka z Rodzinnego Domu Dziecka z ul. Kalinowej, dalej dzieci z pieczy zastępczej i noclegowni dla kobiet. Tu z kolei dzieci w swoich listach piszą, że chcą dostać pod choinkę strój policjanta, zdalnie sterowany samochód, rękawice bramkarskie, lalki Barbie czy klocki lego. Są też zadania specjalne dla płockich Moto Mikołajów typu kupno maty edukacyjnej dla dziewczynki cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe. Pojawiły się też prośby o kurs prawa jazdy i... sprzęt fryzjerski. Do tego praktycznie wszystkie dzieci proszą o mnóstwo słodyczy. W najbliższym czasie szykują się więc ogromne zakupy i płoccy motocykliści muszą szybko zebrać fundusze.

W tym celu powstały motomikołajowe koszulki. Jedna sztuka kosztuje 37 zł. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczą na zakup prezentów. Jedną z koszulek podpisał Marcin Różal Różalski i Łukasz Juras Jurkowski. O taki atrakcyjny czerwony t-shirt trwa obecnie walka na licytacji w serwisie Allegro i potrwa do 1 grudnia.

Ostatnio liczyli na przychylność płockich kierowców, zbierając myto. Następnym razem, 30 listopada w godz. 19.00 - 21.00, spotkamy motocyklistów w okolicach małej sceny na Starym Rynku. Dużym wsparciem będą datki (np. poprzez zakup koszulki), przyniesienie słodyczy i zabawek. Ponadto w weekend 2 i 3 grudnia, spotkamy ich w godz. 14.00 – 18.00 w Galerii Wisła. Każdy będzie mógł zrobić sobie z nimi zdjęcie, no i oczywiście w kadrze znajdzie się zamiast renifera motocykl. Mile widziane będą datki do puszek. Można również wpłacić pieniądze w szczytnym celu na konto: FUNDACJA MOTO ESKADRA Mbank 43 1140 2004 0000 3402 7650 5847 z dopiskiem „darowizna Moto Mikołaje Płock 2017”.

Finał akcji zaplanowany jest w niedzielę, 10 grudnia. O godz. 10.00 motocykliści wraz z przyjaciółmi ze środowisk off roadowych, WOPR-u czy grupy Easy Company spotkają się Starym Rynku, by stąd wyruszyć w kolumnie i rozwieźć prezenty, o których dzieci napisały w listach.

Moto Mikołaje to ogólnopolska akcja. W naszym mieście ma już siedmioletnią tradycję. Organizatorem akcji „Moto Mikołaje Płock 2017” jest płocka Fundacja „Moto Eskadra”.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE