Reklama

Moto Mikołaje opanowali płockie ulice. Rozwożą prezenty [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Moto Mikołaje opanowali płockie ulice. Rozwożą prezenty [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Moto Mikołaje wyruszyli w niedzielę ze starówki, aby rozwieść dzieciom świąteczne, wymarzone prezenty. Jak to mają w zwyczaju, swoje pojazdy przystroili w czerwone nosy, uszy renifera albo w mikołajowe czapki, aby wzbudzić jeszcze większy uśmiech u obdarowanych.

Na czterech, na dwóch, a czasem na jednym kole. W niedzielę Moto Mikołaje wyruszyli w ze starówki, aby rozwieść ponad setce dzieci świąteczne, wymarzone prezenty. Jak to mają w zwyczaju, swoje pojazdy przystroili w czerwone nosy, uszy renifera albo w mikołajowe czapki, aby wzbudzić jeszcze większe uśmiechy u obdarowanych. 

Moto Mikołaje to ogólnopolska akcja. Jedyna taka w roku, kiedy na ulicach można spotkać aż tylu Świętych Mikołajów. Środowiska motocyklowe zarówno w większych, jak i mniejszych miastach organizują zbiórkę datków na prezenty dla dzieciaków, dla których święta Bożego Narodzenia nie zapowiadają się tak radośnie, jak by sobie tego życzyły. Oni postanowili to zmienić.

Zmotoryzowana eskadra w przebraniach wyruszyła 8 grudnia obdarować podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 przy ul. Kalinowej, Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Agrestowej, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przy ul. Mościckiego, noclegowni dla kobiet przy ul. Misjonarskiej. Z podarkami zjawią się na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Św. Trójcy w Płocku, a także u Julki Pietrzak z Płocka, cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną. Z prezentami pojawią się indywidualnie u siedmiorga dzieci osieroconych w związku z tragiczną śmiercią ofiar wypadku, do którego doszło w Płocku 31 sierpnia br. 

Paczki z zabawkami, odzieżą i słodyczami przygotowano dzięki listom napisanym do Świętego Mikołaja. 19-letnia Wiktoria z rodziny zastępczej poprosiła o pomoc przy wyposażeniu mieszkania. Jako dorosła już osoba opuszcza swą rodzinę zastępczą i właśnie zaczyna samodzielne życie. Z kolei 16-letni Kewin z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego marzył o gitarze akustycznej... Moto Mikołaje (wśród nich zarówno panowie, jak i panie) postanowili dołożyć starań, aby spełnić jak najwięcej marzeń. Prezenty w pięknie opakowanych paczkach i mikołajowych workach upakowali na swoje pojazdy (zabrali ze sobą nawet sanie), aby je rozwieść i wręczyć, sprawiając radość innym. W wielu miejscach byli witani poczęstunkiem.

Zobaczcie zdjęcia z naszej fotogalerii: Przejazd Moto Mikołajów z prezentami

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE