Reklama

Mostostal Płock. Kontrakty i nowy prezes

Opublikowano:
Autor:

Mostostal Płock. Kontrakty i nowy prezes - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada nadzorcza Mostostalu Płock powołała nowego prezesa, którym został były szef Naftoremontu-Naftobudowy.

Rada nadzorcza Mostostalu Płock powołała nowego prezesa, którym został były szef Naftoremontu-Naftobudowy. 

Maciej Barycki kierował od października 2014 do końca marca 2016 roku roku spółką Naftoremont-Naftobudowa. W tym tygodniu został prezesem Mostostalu Płock S. A.

Stanowisko w płockim Mostostalu pozostawało nieobsadzone od jesieni ubiegłego roku, kiedy na początku października odwołano z funkcji Wiktora Guzka, o czym pisaliśmy. Razem z nim odwołano wówczas dwóch członków zarządu, Leszka Frąckiewicza i Alicję Sulkowską. Jednocześnie powołano na członka zarządu pracującego w Mostostalu od 1995 roku Pawła Rakowskiego, który był prokurentem w zakładzie. Drugim członkiem zarządu została wówczas  Barbara Gronkiewicz.

Nowy prezes Mostostalu Płock jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Od 1998 do 2006 roku roku był zawodowo związany z Hydrobudową-6 w charakterze kierownika projektu, następnie przeszedł na stanowisko zastępcy dyrektora ds. inwestycji i remontów w spółce Naftoserwis. W 2008 roku zaczął pełnić funkcję zastępcy dyrektora w pionie budownictwa energetycznego w firmie Pol-Aqua. Posadę zastępcy zamienił na stanowisko dyrektorskie pięć lat później w Polimeksie-Mostostal w segmencie petrochemicznym, aż we wrześniu 2014 roku zajął stanowisko prezesa Naftoremontu-Naftobudowy z grupy Polimeks-Mostostal.

Mostostal Płock, jak informują ogólnopolskie portale zajmujące się gospodarką, w czerwcu pozyskał dwa kontrakty. Jeden z nich dotyczy modernizacji instalacji DRW II. Mostostal wchodzi w skład konsorcjum, które podpisało kontrakt z Orlenem na realizację inwestycji wartej 72 mln zł netto. Pozostałe firmy to spółka BiproRaf (lider) i Technik Polska. Mostostal otrzyma 50 proc. ze wspomnianej kwoty, czyli 36 mln zł netto. Ponadto uzyskał zlecenie od Grupy Lotos na wykonanie w 2017 roku robót remontowych dotyczących instalacji technologicznych. Wartość kontraktu to 7,4 mln zł.

Akcjonariuszami Mostostalu Płock są: Mostostal Warszawa (48,88 proc.), PTE PZU (10,55 proc.) i ING OFE (9,66 proc.).

Czytaj też: 

Fot. naftoremont.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE