Reklama

Montaż rolet wewnętrznych - na czym to polega?

Opublikowano:
Autor:

Montaż rolet wewnętrznych - na czym to polega? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rolety wewnętrzne ograniczają dostęp światła do pomieszczenia, wzbogacają jego aranżację, a energooszczędne modele dodatkowo zapobiegają ucieczce ciepła. Na rynku można znaleźć mnóstwo efektownych wzorów, zarówno eleganckich i ponadczasowych, jak i nowoczesnych, o niepowtarzalnym designie. Po wyborze jednego z nich przychodzi czas na montaż. Rolety wewnętrzne na okna dachowe można przymocować samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Jak to zrobić? Poniżej garść cennych wskazówek dla niewtajemniczonych.

Rolety wewnętrzne ograniczają dostęp światła do pomieszczenia, wzbogacają jego aranżację, a energooszczędne modele dodatkowo zapobiegają ucieczce ciepła. Na rynku można znaleźć mnóstwo efektownych wzorów, zarówno eleganckich i ponadczasowych, jak i nowoczesnych, o niepowtarzalnym designie. Po wyborze jednego z nich przychodzi czas na montaż. Rolety wewnętrzne na okna dachowe można przymocować samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Jak to zrobić? Poniżej garść cennych wskazówek dla niewtajemniczonych.

Rolety wewnętrzne na okna dachowe – jak zamontować?

Wszystko zależy od konstrukcji okien. Jeśli mamy do czynienia z oknami marki VELUX, montaż rolet nie sprawi nam żadnej trudności. Okna tego producenta zostały bowiem wyposażone w specjalne zaczepy montażowe. Ich przymocowanie nie zajmie więcej niż kilka chwil. Umieszczoną w kasetonie roletę należy przycisnąć do zaczepów. Gdy usłyszymy charakterystyczne kliknięcie, montaż możemy uznać za zakończony. Wystarczy tylko przykręcić prowadnice, by cieszyć się nowym elementem domowej aranżacji. Manualnie obsługiwane rolety wewnętrzne na okna dachowe montuje się błyskawicznie. A co ze zdalnie sterowanymi modelami?

Zdalnie sterowane rolety wewnętrzne i ich montaż

Aby zainstalować zdalnie sterowaną roletę, niezbędny jest dostęp do źródła prądu. Jeśli nie ma takiej możliwości, a zamontowanie elektrycznego systemu sterowania wymaga przeprowadzenia prac remontowych, warto zdecydować się na zasilane solarnie rolety wewnętrzne, które nie potrzebują energii elektrycznej aby działać. Nie każda roleta jest jednak dostępna w tym wariancie. Obsługa zdalnie sterowanego modelu jest niezwykle łatwa. Wystarczy użyć umieszczonego na ścianie przycisku lub aplikacji mobilnej, by kontrolować natężenie światła w pomieszczeniu. Ze względu na konieczność podłączenia do prądu, montaż zdalnie sterowanych rolet wewnętrznych wymaga profesjonalnej pomocy.

Rolety wewnętrzne na okna dachowe – jak czyścić?

Wszystkie rolety wewnętrzne VELUX zostały poddane testom wytrzymałości, w tym na kurz i brud. Aby utrzymać roletę w czystości wystarczy ją regularnie przecierać miękką ściereczką lub gąbką zwilżoną letnią wodą. Rolety należy czyścić delikatnie, aby nie uszkodzić tkaniny. Pamiętajmy, by podczas czyszczenia tkaniny środek myjący stosować na gąbce lub ściereczce, a nie bezpośredni na produkt.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE