Reklama

Reklama

Molo spacerowe do remontu. Taką kwotę zapłaci Ratusz...

Opublikowano: śr, 5 wrz 2018 11:20
Autor:

Molo spacerowe do remontu. Taką kwotę zapłaci Ratusz... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poprzednim razem trzeba było unieważnić przetarg, aby znaleźć wykonawce remontu mola spacerowego. Ogłoszono więc kolejne postępowanie i znów nie udało się zmieścić w wyznaczonej kwocie.

Reklama

Poprzednim razem trzeba było unieważnić przetarg, aby znaleźć wykonawce remontu mola spacerowego. Ogłoszono więc kolejne postępowanie i znów nie udało się zmieścić w wyznaczonej kwocie.

W pierwszym przetargu oferty opiewały na kwoty powyżej 4 mln zł, tymczasem miasto chciało przeznaczyć co najwyżej 3 mln zł. Ostatecznie nie wybrano żadnej firmy i rozpisano kolejny przetarg. Zamawiający, czyli Ratusz, miał wziąć pod uwagę trzy kryteria: cenę (60 proc.), gwarancję jakości na roboty budowlane (20 proc.) oraz doświadczenie zawodowe kierownika budowy lub kierownika robót branży konstrukcyjno-budowlanej (20 proc.).

Tym razem wystartowały trzy firmy. Najdroższa okazała się firma Jarmar z Łącka, która proponowała kwotę 4,3 mln zł. Pół miliona mniej chciało płockie Biuro Handlowe Eksport-Import Krzysztofa Nowakowskiego. W rezultacie zamówienie przypadnie warszawskiej firmie Kompres Romana Pacholczyka. Wystartowali w przetargu z propozycją realizacji remontu płockiego molo za 3,2 mln zł. Zaproponowali również gwarancję na 72 miesięcy, przyznano im również 16 pkt za doświadczenie kierownika budowy.

Przypomnijmy, że remont obejmuje m.in. wymianę drewnianej nawierzchni mola, drewnianej konstrukcji elewacji budynku gastronomicznego znajdującego się na molo, remontu małej architektury, jak również zabezpieczenia antykorozyjnego zapory przeciwlodowej oraz filarów konstrukcji.

Zgodnie ze specyfikacją przewidywany termin rozpoczęcia robót to wrzesień 2018 roku.
 

[ZT]19887[/ZT]

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (21)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.