Reklama

Modernizacja zakończona. Przedszkole na Podolszycach znów otwarte [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Modernizacja zakończona. Przedszkole na Podolszycach znów otwarte [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściwie została tylko bryła starego budynku Miejskiego Przedszkola nr 6. - Całe zostały tylko mury zewnętrzne, reszta jest nowa. Przymierzamy się, za chwilę Miejskie Przedszkole nr 17. Pozostanie jedno wymagające koniecznego remontu, ale myślimy o nim, pamiętamy. Jestem także przekonany, że poradzimy sobie - powiedział włodarz Płocka podczas uroczystego otwarcia MP 6 przy ul. Łączniczek 14.

Właściwie została tylko bryła starego budynku Miejskiego Przedszkola nr 6. - Całe zostały tylko mury zewnętrzne, reszta jest nowa. Przymierzamy się, za chwilę Miejskie Przedszkole nr 17. Pozostanie jedno wymagające koniecznego remontu, ale myślimy o nim, pamiętamy.  Jestem przekonany, że poradzimy sobie - powiedział w środę włodarz Płocka podczas uroczystego otwarcia MP 6 przy ul. Łączniczek 14.

Prace były konieczne, ponieważ budynek Miejskiego Przedszkola nr 6 nie spełniał wymogów przeciwpożarowych.

- Zajęliśmy się tym, aby dzieci były bezpieczne i mogły w pełni komfortowo w tę przestrzeń edukacji wkraczać. I to się udało, co widać po zadowolonej minie pani dyrektor, pracowników i najmłodszych płocczan - mówił prezydent Płocka na chwilę przed uroczystym otwarciem z udziałem dzieci i gości.

Co dalej? Miejskie Przedszkole nr 17 (realizacja rozpocznie się w 2020 r., z kolei w tym roku zobaczymy projekt).

Dyrektorka MP6, Mariola Kozyra twierdziła, że budynek stał się "placówką na miarę XXI wieku". Wskazywała przede wszystkim na to, co nowe, czyli na salę do zajęć rekreacyjno-ruchowych, w tym do organizowania teatrzyków, salki do zajęć logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych (wyposażoną w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prowadzenie terapii metodą integracji sensorycznej), całkowicie odnowiony blok żywieniowy z bardzo dobrym wyposażeniem, unowocześniony plac zabaw z nowymi urządzeniami. Stał się bardziej kolorowy - można "polatać" helikopterem albo wsiąść do auta.

Budynek przeszedł termomodernizację, zyskał nowy dach, schody i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Wyremontowano łazienki, wymienione wszystkie posadzki. Zmieniono również układ pomieszczeń wewnątrz obiektu (zanim w budynku rozgościły się przedszkolaki, był tu żłobek). Jest pokój nauczycielski, są pomieszczenia biurowe i administracyjne, szatnia, parking dla pracowników.

- Może się to wydawać prozaiczne, ale nas cieszy to niezmiernie. Wreszcie wszystko ma swoje miejsce - cieszyła się dyrektorka MP 6. - Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, budynek wyposażono w domofony, monitoring, nowoczesne alarmy przeciwpożarowe, całkowicie nową instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Pragnę, aby najbliższe lata stały się dla dzieci pełne zabawy i radości. Niech spełniają się tutaj dziecięce marzenia, niech dzieci rozwijają zdolności i kreatywność. Nie ukrywam, że i ja pobierałam naukę podczas remontu - tu podziękowała Marcinowi Kołeckiemu z firmy Tekobud za wykonanie modernizacji przedszkola, życzliwą współpracę i "przekazaną wiedzę w zakresie budownictwa". - Posługuję się teraz w sposób swobodny terminami, które były mi zupełnie obce, jak instalacja teletechniczna, system sygnalizacji pożaru, system wentylacji. Wiem co to jest i jak wygląda separator tłuszczu i stacja uzdatniania wody.

Realizację powierzono firmie Tekobud. - Prace poszły sprawnie i terminowo, bardzo profesjonalnie - dodawał włodarz miasta.

Odnowiona przestrzeń to nie jedyna korzyść płynąca z prac modernizacyjnych za 5,3 mln zł. Dzięki temu powstało miejsce na nową salę zajęć, aby od 1 września 2019 r. otworzyć siódmy oddział dla dzieci. Łącznie mają pod opieką 170 przedszkolaków. Na czas trwania modernizacji dzieci tymczasowo chodziły do innych placówek oświatowych.

Po krótkich przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu grup przedszkolaków w różnym wieku. Nie zabrakło motywu misia (organizują konkurs plastyczny "Pluszowy miś moim przyjacielem jest"). W środę dzieci recytowały, śpiewały i tańczyły, dając z siebie wszystko, za co podziękowano im oklaskami. Występy wyszły rewelacyjnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE