Reklama

Moda na życie w zgodzie ze sobą. Wkrótce spotkania z Sandrą Panuś

Opublikowano:
Autor:

Moda na życie w zgodzie ze sobą. Wkrótce spotkania z Sandrą Panuś - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami kolejna odsłona "Porozmawiajmy o modzie" - spotkań, które aktywizują płockie kobiety do wyjścia z domu i porozmawiania na różne tematy, nie zawsze skupione wyłącznie wokół mody. Tym razem czekają na nas nowości i huczne świętowanie. Na co mogą liczyć płocczanki?

Przed nami kolejna odsłona "Porozmawiajmy o modzie" - spotkań, które aktywizują płockie kobiety do wyjścia z domu i porozmawiania na różne tematy, nie zawsze skupione wyłącznie wokół mody. Tym razem czekają na nas nowości i huczne świętowanie. Na co mogą liczyć płocczanki?

Zanim do tego przejdziemy, kilka słów od autorki. To było dwa lata temu. Moje pierwsze "Porozmawiajmy o modzie". Szczerze mówiąc, nie miałam większych oczekiwań. Myślałam sobie, cóż można wyciągnąć większego ze spotkań o modzie? W sumie każdy mniej więcej wie, jak się ubrać czy umalować. I nie o to chodzi, że moda nie jest ważna, przecież, jeśli chce się dobrze wyglądać, trzeba znać jej wartość. Chodzi jednak o to, że ciężko znaleźć na nią czas w środku rozpędzonego tygodnia. W tym natłoku codziennego wiru, rzeczy do zrobienia, to nie jest priorytet. Jest przecież tyle problemów, tyle spraw do załatwienia…

No nic, poszłam. Posłuchałam, porozglądałam się tu i ówdzie. I cóż tam ciekawego odkryłam? Pełno kobiet, oderwanych od różnych zajęć, obowiązków służbowych, siedziało sobie zasłuchanych, zadowolonych, ładnie ubranych i wymieniało się uwagami. Wokół nich roztaczał się taki czar przytłumionych rozmów, ciepłych uśmiechów i magnetycznego porozumienia. Spojrzałam na Sandrę innymi oczyma. Pomyślałam, co ma w sobie ta dziewczyna, że potrafi sprawić, że wprawia kobiety w fantastyczny nastrój? A już w ogóle, jak jej się udaje przyciągnąć te wszystkie babki wieczorem w środku tygodnia…? Zapraszam do lektury.

Joanna Winiarska: Pewnie wszyscy Cię o to pytają, co było inspiracją do zorganizowania spotkań "Porozmawiajmy o modzie"?

Sandra Panuś: Na pomysł wpadłam pół roku przed pierwszym "Porozmawiajmy o modzie". Jeździłam do Warszawy na podobne wydarzenia. Pomyślałam, że warto by było zrobić to u nas, ale tak, by były to spotkania oparte na otwartości, lekkiej atmosferze. Pół roku myślałam, jak to zrobić i bałam się.

Jednak pomysł został zrealizowany, i to z jakim skutkiem...

Tak, oczywiście. Na pierwsze spotkanie przyszło siedem osób i byłam zachwycona!

Wspomniałaś, że się bałaś. Czego?

Zawsze mam tremę. Pamiętajmy, że jest to jednak wystąpienie publiczne, człowiek jest oceniany, a każdy gość, którego zapraszam, to dla mnie autorytet. Cały dzień poprzedzający spotkanie chodzę więc zdenerwowana. Zastanawiam się, czy mam wszystko dopracowane. Staram się, by tak było. Wcześniej zamykam sprawy, a w dniu spotkania idę poćwiczyć, robię coś, by się zrelaksować. Oczywiście, czerpię też wsparcie od mojej rodziny.

Spotkania toczyły się swoim torem i nagle nastąpiło "bum"! Wokół Ciebie zrobił się szum. O wydarzeniu zaczęło mówić się dużo.

To po wizycie Harel. Tak się potem mówiło, jeśli tu była Harel, [przyp. red. Ewa Kowalewska-Kondrad, twórczyni modowego bloga: Szafiarski,  Harel] to znaczy, że jest tu dobrze. I cieszę się, że się udało.

Na każde spotkanie zapraszasz ciekawych gości. Łatwo ich namówić na przyjazd do Płocka?

Oczywiście, nie każdy tak od razu chce przyjechać, to jest duża praca z mojej strony, choć czasem jednak się nie udaje. Wówczas staram się sobie mówić „no cóż, najwyraźniej czeka mnie coś lepszego” . I tak się dzieje.

Kobiety często myślą, że potrzeba góry pieniędzy na to, by modnie się ubierać. Zgadzasz się z tym?

Nie trzeba mieć milionów, by czuć się dobrze w swoich ubraniach. Dlatego nie ukrywam, że kupuje w second-handach, cieszę się tym, wolę kolekcjonować doświadczenie. Czasem, to fakt,  kupię coś drogiego, ale to też się niszczy, potem zdaję sobie pytanie, czy było warto?

Testuję też stroje od projektantów, ale zanim je polecę innym, sprawdzam, czy faktycznie są dobre, podobnie dzieje się z miejscami, w których organizuję spotkania. Przede wszystkim muszę to czuć, wszystko musi odbywać się w zgodzie ze mną.

Często podkreślasz, że nic nie planujesz. Skupiasz się na tym, co jest teraz. Tak jest łatwiej?

Unikam dzięki temu stresu. Swoje kontakty z ludźmi opieram na  otwartości i szczerości, bo inaczej, po prostu się nie da. Cenię sobie autentyczność. Stawiam na to. Tak chcę inspirować ludzi. Zresztą fałsz miłośniczki miłośniczki moich spotkań, szybko by odkryły.

Kim prywatnie jest Sandra Panuś?

Mamą dwójki wspaniałych dzieci, żoną. Wraz z mężem tworzymy całość opartą na indywidualnościach. Lubimy być razem. Staramy się, by dzieci zawsze były blisko nas, bo uwielbiamy spędzać wspólnie czas. Czasem gdzieś sami pojedziemy, ale nie wyobrażam sobie, żebyśmy podróżowali i nie zabierali dzieci ze sobą. Czemu my mamy tylko z tego korzystać, a je zostawać u dziadków? Ale uczymy je też wyznaczania granic, tak, by też wiedziały, że musimy mieć czas dla siebie, np. przeczytanie książki, czy pobycie sam na sam.

Na koniec, co nowego czeka płocczanki podczas spotkań "Porozmawiamy o modzie"?

Jechałam z przyjaciółkami do Poznania i tak w drodze dyskutowałyśmy, co też można by nowego zrobić, jak to zmienić, poprawić, bo ja już jestem inna, dojrzałam, ewoluowałam i to, co robię, też musi się zmienić. I tak, moda w nowej odsłonie stanie się tylko punktem wyjścia, pretekstem. Tematy skupią się wokół celebracji życia, networkingu, będę w dalszym ciągu zapraszała ciekawych gości, ale już nie tylko skupionych wokół mody. I na nie serdecznie zapraszam!

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Porozmawiajmy o modzie już w najbliższy wtorek, 13 lutego, o godz.18.00 w Płockiej Galerii Sztuki, ul. Sienkiewicza 36.  Dziewczyny powita gość specjalny - Karolina Kulisz-Pietrzykowska - Coachanka.  Mama trzech córek, żona, coach i trenerka biznesu, która niemal każdą wolną chwilę spędza na czytaniu książek. Niedługo też ukaże się jej własna. Na wydarzenie obowiązują zapisy na stronie http://sandrapanus.pl/porozmawiajmy-o-modzie-zapisy/. Liczba miejsc ograniczona. Portal Płock jest patronem medialnym wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE