Reklama

Mocny transparent przed Podolszycami

Opublikowano:
Autor:

Mocny transparent przed Podolszycami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wymowny transparent łopotał na wietrze na ogrodzeniu przy Wyszogrodzkiej za zakładem energetycznym w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Wymowny transparent łopotał na wietrze na ogrodzeniu przy Wyszogrodzkiej za zakładem energetycznym w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

„Śpieszmy się sądzić komunistów, tak szybko odchodzą” - parafrazą znanego wiersza ks. Jana Twardowskiego ktoś chciał przypomnieć o wydarzeniach z grudnia 1981 r. Aby nie było wątpliwości, o które wydarzenia z najnowszej historii Polski chodzi autorom hasła, obok napisano na czerwono datę 13 grudnia 1981 r.

W niedzielę minęły 34 lata od wprowadzenia stanu wojennego. Jego autorzy - Wojciech Jaruzelski (zmarł  w maju ub. roku) oraz Czesław Kiszczak (zmarł w listopadzie br.) mimo wieloletnich procesów i zapadających w sądach różnych instancji wyroków de facto nigdy nie ponieśli kary za wydarzenia z grudnia 1981 r.

To nie jest pierwszy raz, gdy ktoś wiesza w tym miejscu transparent dotyczący najnowszej historii Polski. W czerwcu na tym samym ogrodzeniu zawisło hasło: „Nocna zmiana, Polska sprzedana!” odwołujące się do obalenia  rządu Jana Olszewskiego w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 r. W tej samej stylistyce utrzymany był transparent, który widzieli jadący do Orlenu 25 czerwca, ale wtedy napis głosił: „Wy jedziecie pracować, oni jechali walczyć” i nawiązywał do strajku z czerwca 1976 r. w Płocku, Radomiu i Ursusie.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE