Reklama

Mocniejsze brzmienia na zakończenie Pikniku Europejskiego

Opublikowano:
Autor:

Mocniejsze brzmienia na zakończenie Pikniku Europejskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku ostatni akcent Pikniku Europejskiego odbywa się w Zielonym Ogródku w pobliżu wieży ciśnień. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki podał już pełen zestaw wykonawców.

Jak co roku ostatni akcent Pikniku Europejskiego odbywa się w Zielonym Ogródku w pobliżu wieży ciśnień. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki podał już pełen zestaw wykonawców. Na scenie nie zabraknie również lokalnych zespołów.

Fani mocniejszych brzmień, czy to rockowych, czy zdecydowanie cięższych, metalowych, co roku liczą na solidną muzyczną ucztę w Ogródku MOSiR-u. W tym roku Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki ogłosił następująca listę wykonawców: nfz, GAD (MDK), FEAR INSIDE OF ME (POKiS), NIGHTMARES, BRIGHT OPHIDIA oraz CETI. Wszystkich będzie można posłuchać 12 maja. Początek koncertów o godz. 16.00.

Bilety w cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS, na www.pokis.infoserw.pl, a także przed wejściem na koncert. Ilość miejsc, jak dodają w POKiS-ie, jest ograniczona.

A tak POKiS opisuje tegorocznych wykonawców:

Kapela CETI powstała w 1989 roku. Została założona przez najbardziej znanego ex wokalistę zespołu Turbo, Grzegorza Kupczyka oraz Marię "Marihuanę" Wietrzykowską. Początkowo stanowiła dla Grzegorza odskocznię od muzyki wykonywanej z Turbo i możliwość realizowania własnych pomysłów artystycznych wokalisty, jednakże po opuszczeniu macierzystego zespołu Grzegorz już całkowicie poświęcił się działalności solowej z towarzystwem zespołu CETI. Nazwę zespołu zaczerpnięto od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence). Pierwsza płyta zespołu zatytułowana "Czarna róża" (1989) ukazała się na wszystkich nośnikach (LP, CD, MC reedycja w 2004r.), a gościnnie wystąpił na niej Czesław Niemen.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=g25BaNLJtbg[/YT]

Drugi gość Rock Tower - zespół Bright Ophidia - powstał w 1998 roku w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego progmetalu. Grupa na koncie ma cztery oficjalnie wydane albumy świetnie przyjęte przez krytyków jak i słuchaczy: Coma, Red Riot, Set Your Madness Free, Fighting The Gravity. Bright Ophidia wystąpiła na wielu festiwalach takich jak Metalmania w katowickim Spodku, Bike Show w Kaliningradzie z okazji 750 lecia miasta, Rockowych Ogródkach w Płocku, Hunter Fest i wielu innych imprezach w kraju.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KQFioI0Nh5I[/YT]

Zespół GAD to zespół, dla którego charakterystyczna jest podwójna stopa, niski drop oraz drapieżny riff idące w parze z agresywnym, niekonwencjonalnym rapem. Czterech muzyków, z czterech różnych światów, z dwóch różnych epok zapewnia iście wybuchową mieszankę gatunków. Historia zespołu sięga przełomu lat 2015/2016. Wtedy to z inicjatywy perkusisty oraz gitarzysty zaczęło tworzyć się coś ze starego kurzu w jednej z płockich piwnic. W międzyczasie do grupy trafił obecny basista. Jednak to pod koniec 2018 roku, gdy do trio dołącza wokalista, oficjalnie powstaje zespół GAD. Formacja w swojej muzyce łączy takie style jak metal, metalcore i rap, a ideą zespołu jest wciśnięcie w muzykę tak wielu emocji, aby ta psychicznie tego nie wytrzymała.

Nightmares powstał w 2012 roku w Kutnie. Ma na koncie wiele koncertów w kraju min.w legendarnej Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Metro Patelnia, Festiwal Rock&Rose, a także z czołówką polskiej sceny muzycznej: Kayah, Nocny Kochanek, oraz z żywą legendą heavy metalu zespołem KAT. Muzyka którą tworzy to thrash metal z domieszką wielu trendów muzycznych.

Zespół NFZ powstał z inicjatywy Macieja Sosnowskiego i Piotra Koniecznego w 2012 roku. Na poddaszu jednego z płockich bloków wybrzmiewał w pierwszej kolejności cover IRON MAIDEN – The Wicker Man, potem muzycy przeszli do własnych kompozycji.

Grupa Fear Inside Of Me powstała w 2012 roku, działa przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów i tworzy melodic death metal.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE