Reklama

Mobilis likwiduje wszystkie połączenia lokalne!

Opublikowano:
Autor:

Mobilis likwiduje wszystkie połączenia lokalne! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Istotny wpływ na tę decyzję ma z roku na rok malejąca liczba pasażerów, a także brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju.

Istotny wpływ na tę decyzję ma z roku na rok malejąca liczba pasażerów, a także brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju.

Zarząd spółki PKS w Płocku S.A. informuje, że podjął trudną i ważną decyzję o likwidacji wszystkich połączeń lokalnych na terenie swojego działania od dnia 1 września 2018 r.

- Chcemy podkreślić, ze nasze przedsiębiorstwo będzie dalej realizowało wszystkie przewozy wynikające z umów i kontraktów zawartych z jednostkami samorządowymi lub prywatnymi przedsiębiorstwami - tłumaczy swoje stanowisko zarząd. - Taki sposób kontraktacji usługi gwarantuje przychód i zabezpiecza pokrycie kosztów operacji.

Jak twierdzi, głównym powodem likwidacji połączeń lokalnych jest trudna sytuacja rynkowa spowodowana m.in. z roku na rok malejącą liczbą pasażerów, którzy wolą korzystać z alternatywnych środków transportu, takich jak mali przewoźnicy mini-busowi lub własny samochód.

W związku z tym, mimo wprowadzonych środków zaradczych, działalność jaką dotąd realizował Mobilis stała się nieopłacalna.

- Nasze starania, aby zapewnić mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń, niestety nie mogą być dłużej kontynuowane ze względu na generowaną stratę. Istotny wpływ na tę decyzję ma też m.in. brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju - podkreśla zarząd i przeprasza za wszelkie niedogodności wynikające z tej decyzji, jak również dziękuje za wiele lat podróżowania z nimi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE