Reklama

Mnóstwo osób przyszło zobaczyć Płockie Ogrody Światła [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Mnóstwo osób przyszło zobaczyć Płockie Ogrody Światła [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bajkowy zamek, rozświetlone pojazdy, postacie i prezenty, wielka choinka i ramy do zrobienia wspólnych zdjęć - czarująco i klimatycznie zrobiło się w sobotę na Wzgórzu Tumskim za sprawą Płockich Ogrodów Światła, które powstały z inicjatywy PKN Orlen.

Bajkowy zamek, rozświetlone pojazdy, postacie i prezenty, wielka choinka, ramy do zrobienia wspólnych zdjęć - czarująco i klimatycznie zrobiło się w sobotę na Wzgórzu Tumskim za sprawą Płockich Ogrodów Światła, które powstały z inicjatywy PKN Orlen.

Trochę deszczu, chłodny wiatr i niższa temperatura nie przeszkodziły w wyczekiwaniu na moment włączenia światełek na Wzgórzu Tumskim w pobliżu katedry. Jak tylko odliczanie się skończyło, wszyscy ruszyli alejkami. Szybko ustawiły się kolejki, aby móc dobrze obejrzeć poszczególne instalacje. W wyjątkowym autobusie komplet pasażerów, u zmotoryzowanego Świętego Mikołaja, zamiast na siedzisko, najmłodsi wdrapywali się na górę, za kierownicę.

- Jakie fajne - krzyczały dzieci.

Zachęcano do spacerów alejkami i robienia zdjęć.

- Pokażcie, jak Płock przygotowuje się do świąt.

Dekoracje składają się z kilkunastu instalacji, które rozświetliły zakątek za katedrą. Łącznie wykorzystano 43 tys. ledowych lampek. Światła LEDowe zużywają 10-krotnie mniej energii niż tradycyjne, dlatego iluminacja nie będzie obciążeniem dla płockiej sieci. Świąteczną dekorację Wzgórza Tumskiego zaprojektowała firma Multidekor, zaś realizacja koncepcji powstała we współpracy z firmą Energa.

Tuż przed włączeniem iluminacji i przejściem korowodu z pl. Narutowicza na Wzgórze Tumskie z udziałem „Dzieci Płocka”, na scenie zjawił się członek zarządu ds. rozwoju w PKN Orlen, Zbigniew Leszczyński, aby wszystkich powitać.

- Życzę wszystkim szczęścia, zdrowia, radości, jak najwięcej czasu w gronie rodziny i przyjaciół, a także odpoczynku od codzienności. Tak, aby ludzie nawzajem obdarzali się dobrą energią - składał życzenia starszym i młodszym płocczanom.

W sobotę już od godz. 15.00 na przybyłych czekał Święty Mikołaj z pomocnicą, w fotobudce proponowali zdjęcia w mikołajowej czapie i... zielonymi rogami, wyklejano mikołajowe skarpety, dekorowano pierniki i przygotowywano herbaciane mieszanki. Warsztaty odbywały się w namiotach ustawionych na pl. Narutowicza. Świąteczne i bajkowe przeboje podczas wieczornego koncertu można było usłyszeć w wykonaniu Kasi Łaskiej.

Płockie Ogrody Światła pozostaną na Wzgórzu Tumskim do 6 stycznia 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć umieszczonych w naszej fotogalerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE