Reklama

Młotowiertarki - na co zwrócić uwagę dokonując zakupu?

Opublikowano:
Autor:

Młotowiertarki - na co zwrócić uwagę dokonując zakupu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młotowiertarki to urządzenia do zadań specjalnych, które pomogą w wykonaniu najtrudniejszych nawet prac remontowo-budowlanych. Sprawdzą się przy kuciu ścian, wierceniu otworów w betonie, kamieniu oraz innych twardych materiałach. Aby jednak korzystanie z młotowiertarki było bezpieczne, a jednocześnie zapewniało dobre efekty, trzeba zadbać o zakup dobrego urządzenia. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę porównując ze sobą poszczególne modele.

Młotowiertarki to urządzenia do zadań specjalnych, które pomogą w wykonaniu najtrudniejszych nawet prac remontowo-budowlanych. Sprawdzą się przy kuciu ścian, wierceniu otworów w betonie, kamieniu oraz innych twardych materiałach. Aby jednak korzystanie z młotowiertarki było bezpieczne, a jednocześnie zapewniało dobre efekty, trzeba zadbać o zakup dobrego urządzenia. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę porównując ze sobą poszczególne modele.

Do czego przyda się młotowiertarka?

Młotowiertarka to urządzenie, które sprawdza się w skuwaniu tynków i posadzek, wierceniu otworów w betonie, kamieniu, płycie asfaltowej. Przydaje się w przypadku konieczności wywiercenia szczelin, np. pod instalację elektryczną czy też skuwaniu starych okładzin. Warto więc zastanowić się do czego będzie potrzebna w twoim wypadku. Przykładowo, jeśli nie zamierzasz zajmować się skuwaniem posadzek, młotowiertarka z opcją kucia nie będzie ci potrzebna. Jeśli jednak zamierzasz wykorzystywać to urządzenie na wiele różnych sposobów, upewnij się, że posiada wszystkie niezbędne ci funkcje.

Sprawdź rodzaj zasilania

Kluczowe znaczenie podczas wyboru młotowiertarki ma rodzaj zasilania w jaki jest wyposażona. Możliwości jest wiele - od tradycyjnego zasilania energią elektryczną za pomocą kabla, po nowoczesne młotowiertarki wyposażone akumulatory, które sprawdzają się przede wszystkim podczas pracy w terenie. W przypadku akumulatorowego zasilania, w urządzeniu mogą znajdować się baterie litowo-jonowe, które zapewniają równą moc na każdym etapie pracy (jednakże rozładowują się nagle) oraz akumulatory niklowo-kadmowe, które podczas wyczerpywania się zapasów energii dają nam to odczuć słabszą pracą urządzenia.

Rodzaj udaru ma znaczenie

Kolejnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę dokonując wyboru młotowiertarki, jest rodzaj udaru, w jaki została wyposażona. Obecnie najpopularniejsze opcje to udar mechaniczny oraz udar elektropneumatyczny. Narzędzia wyposażone w pierwszy rodzaj udaru są zazwyczaj tańsze, co dla wielu osób, zwłaszcza tych, które nie będą korzystać z nich często, ma ogromne znaczenie. Musimy jednak wiedzieć, że moc udaru mechanicznego jest znacznie słabsza niż w przypadku elektropneumatycznego systemu. Dlatego też, jeśli czeka nas konieczność kucia lub przewiercania się przez naprawdę twarde materiały (takie jak np. żelbeton), zakup młotowiertarki z udarem mechanicznym może okazać się niewystarczająca.

Dostępne funkcje i możliwości

Każda młotowiertarka dostępna na rynku umożliwia nam wiercenie w twardych materiałach. Nie każda jednak jest urządzeniem, które nadaje się również do skuwania tynków lub przebijania się przez ścianki. Jeśli funkcja kucia jest ci potrzebna, warto upewnić się, że urządzenie, którego zakupem jesteś zainteresowany, posiada taką możliwość.

Wybierając młotowiertarkę koniecznie sprawdź również moment obrotowy urządzenia. Dlaczego to takie ważne? To właśnie od niego zależy jak sprzęt będzie radził sobie z przewiercaniem się przez różnego rodzaju powierzchnie. Mówiąc najprościej, im wyższy moment obrotowy posiada młotowiertarka, tym jest w stanie pokonać większe opory, a więc lepiej radzi sobie z każdym materiałem.

Średnica wiercenia

Jeśli zastanawiasz się jaką młotowiertarkę wybrać, a urządzenia, którymi jesteś zainteresowany, pozornie niczym się nie różnią, warto zdecydować się na sprawdzenie maksymalnej średnicy wiercenia. Informacja ta podpowiada ci jak dużych wierteł możesz zastosować w przypadku danego modelu. Standardowo - większym powodzeniem cieszą się młotowiertarki o większej średnicy wiercenia, dają bowiem wiele możliwości.

Przydatne opcje dodatkowe

Obecnie młotowiertarki są coraz nowocześniejszymi urządzeniami, które są w stanie ułatwić nam pracę między innymi dzięki wyposażeniu ich w szereg przydatnych opcji dodatkowych. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na ergonomię urządzenia oraz rozwiązania, które zmniejszają oddziaływanie młotowiertarki na nasze ciało. Systemy redukujące wstrząsy oraz wysokiej klasy materiały to gwarancja, że praca przy jej wykorzystaniu będzie znacznie mniej męcząca. Ponadto, ciekawym rozwiązaniem jest system monitorujący poziom zużycia szczotek czy przeciążenia silnika. Udogodnienia te pozwalają nam monitorować stan urządzenia, a tym samym unikać awarii.

Niektóre z młotowiertarek wyposaża się również w dodatkowe udogodnienia, takie jak wbudowana mini poziomica, dzięki której zawsze możesz mieć pewność, że wykonujesz otwór pod odpowiednim kątem. Nie jest to oczywiście konieczny dodatek, choć może usprawnić i ułatwić twoją pracę.

Na co warto uważać?

Bardzo często decydując się na zakup młotowiertarki poszukujemy oszczędności. To zrozumiałe - nikt z nas nie chce przecież przepłacać. Warto jednak mieć świadomość, że jest to urządzenie o naprawdę dużej mocy. Jeśli zdecydujemy się na zakup sprzętu niesprawdzonego, wykonanego z niskiej jakości materiałów, możemy nie tylko mieć problemy z wykonaniem prac, ale również narazić się na niebezpieczeństwo. Dlatego też niska cena nie powinna być jedynym kryterium, które bierzemy pod uwagę. Znacznie lepiej postawić na sprzęt stworzony przez znanego, cenionego producenta. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że posłuży nam on bezawaryjnie przed długi czas i poradzi sobie z każdym wyzwaniem.

Jak widzisz, elementów, które warto wziąć pod uwagę dokonując wyboru młotowiertarki, jest naprawdę sporo. Warto jednak o nich pamiętać, bo to najprostszy, a jednocześnie najskuteczniejszy sposób na znalezienie urządzenia, które sprawdzi się w pracy i jednocześnie zapewni ci bezpieczeństwo użytkowania. Wbrew pozorom zakup dobrej, solidnej młotowiertarki wcale nie musi oznaczać gigantycznych kosztów. Odwiedzając stronę https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/mlotowiertarki znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych urządzeń znanych i cenionych producentów, z których z pewnością wybierzesz młotowiertarkę dopasowaną do twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE